Jesteś tutaj: HomeRegionJan Rulewski: Jedni się nim zachwycają, a samorządowcy?

Jan Rulewski: Jedni się nim zachwycają, a samorządowcy?

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne środa, 17 lipiec 2013 15:36

Senator Jan Rulewski w ostatnim czasie stał się celebrytą w mediach nieprzychylnych rządowi PO – PSL. Spowodowane jest to najprawdopodobniej tym, że w swoich wypowiedziach coraz bardziej negatywnie wypowiada się o swojej partii. Pojawiają się dywagacje o tym, czy Rulewski z Platformy Obywatelskiej zostanie wyrzucony.

 

Ta ,,wielka polityka” dociera także do Bydgoszczy. Chodź należy na samym wstępie przypomnieć, że Jan Rulewski został wybrany w okręgu, który nie obejmuje tego miasta. Rulewski powinien zatem reprezentować przede wszystkim mieszkańców powiatów: nakielskiego, inowrocławskiego, żnińskiego, sępoleńskiego czy mogileńskiego. W praktyce na parlamentarzystę skarżą się samorządowcy, którym specjalnie nie w głowie myślenie o tej ,,wielkiej polityce”, gdzie PO rywalizuje z PiS-em.

 

Postawa Rulewskiego spotkała się już z publiczną krytyką na posiedzeniu Rady Miejskiej Inowrocławia. Zarzucano mu brak zainteresowani problemami Inowrocławia oraz brak wsparcia dla walki mieszkańców tego miasta o obwodnicę. 

 

Po co nam tacy parlamentarzyści, co tylko przyjeżdżają tylko na wybory - mówił jeden z radnych na posiedzeniu. 

 

Gdy pytamy samorządowców z innych powiatów, to większość przyznaje wprost, że senatora w tej kadencji na oczy nie widziało.

Główne biuro senatora Rulewskiego mieści się w Bydgoszczy, funkcjonuje także biuro filialne o ograniczonych godzinach funkcjonowania w Inowrocławiu. Mieszkańcom innych powiatów pozostaje już podróż do Bydgoszczy.

 

 Należy zaznaczyć, że bezrobocie w wymienionych powiatach przekracza 20%, więc tam specjalnie ,,wielka polityka” nikogo nie interesuje. 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas