Jesteś tutaj: HomeRegionOd września pracę może stracić nawet 10 tys. nauczycieli

Od września pracę może stracić nawet 10 tys. nauczycieli

Napisane przez  Ł.R./ Money.pl Opublikowano w Regionalne środa, 10 lipiec 2013 16:54

Jak informuje portal finansowy bankier.pl od 1 września zwolnionych z pracy może być pomiędzy 7-10 tys. nauczycieli, głównie w szkołach ponadgimnazjalnych. Tak wynika z szacunków związków zawodowych.

Z kolei same Ministerstwo Edukacji Narodowej przewiduje, że pracę stracić może 6,8 tys. osób w całej Polsce. Spowodowane ma być to wdrażaniem nowych reform, gdzie nauczanie części przedmiotów zostało dość mocno ograniczone na poziomie ponadgimnazjalnym, ale także niżem demograficznym, który prowadzi do likwidacji szkół.

 

W ciągu ostatnich 6 lat jaka wynika z szacunku MEN, liczba dzieci w szkołach zmalała o ponad 1,5 mln.

 

Zwolnienie tak dużej liczby pracowników w jednym momencie, na pewno negatywnie wpłynie na sytuację rynku pracy. Na chwilę obecną ciężko nam oszacować jaki procent zwalnianych będzie dotyczył województwa kujawsko-pomorskiego.

 

MEN uspokaja, że część nauczycieli którzy straci pracę posiada już uprawnienia emerytalne. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja