Jesteś tutaj: HomeRegion37 mln na koncie – a finał dopiero przed nami

37 mln na koncie – a finał dopiero przed nami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 30 styczeń 2021 17:27
37 mln na koncie – a finał dopiero przed nami fot. Łukasz Widziszowski / WOŚP

W niedzielę 31 stycznia odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który trwa już tak naprawdę od kilku tygodni – odbywają się internetowe licytacje, dzięki nowym technologią zbierane są pieniądze do wirtualnych skarbonek WOŚP. Do tej pory zebrano już ponad 37,7 mln zł.

31 stycznia przypada niedziela handlowa, z tego też powodu część Polaków przyjdzie zrobić zakupy, mając dużą szansę spotkać w punktach handlu wolontariuszy z tradycyjnymi puszkami WOŚP. Galerie handlowe będą funkcjonować jednak w ograniczonej formule, bowiem te najbardziej restrykcyjne rządowe obostrzenia obowiązują do poniedziałku 1 lutego. Tegoroczny finał z uwagi na sytuację epidemiczną odbędzie się bez koncertów w polskich miastach, występy będą odbywać się, w rygorze sanitarnym, w 6 polskich miastach i transmitowane będą przez telewizje z rodziny TVN Discovery, a także w internecie. Jak informuje fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – łącznie na całym świecie, czyli też ze sztabami zagranicznymi, zagrają z WOŚP 1362 sztaby.

 

Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021