Jesteś tutaj: HomeRegionMamy pierwsze 10 tys. zakażeń w województwie, ta liczba szybko może się podwoić

Mamy pierwsze 10 tys. zakażeń w województwie, ta liczba szybko może się podwoić

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 22 październik 2020 12:21
Mamy pierwsze 10 tys. zakażeń w województwie, ta liczba szybko może się podwoić Fot: Markus Spiske

W czwartek stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim 906 nowych zakażeń COVID-19, co pokazuje, że zbliżamy się powoli do przekroczenia tysiąca przypadków dziennie. Od początku pandemii w naszym województwie stwierdzono 10.523 przypadki, z powodu COVID-19 zmarło 125 osób. Obecnie mamy aktywne 8182 przypadki.

 

Dzisiaj najwięcej zachorowań stwierdzono w Toruniu – 192, na drugim miejscu jest Bydgoszcz – 155. W pozostałych powiatach nie przekroczono dzisiaj stu przypadków.

 

 

 

10,5 tys. łącznych zakażeń dotyczy tych stwierdzonych klinicznie, zdaniem epidemiologów faktyczna liczba, z uwagi na nosicieli bezobjawowych, będzie kilkukrotnie wyższa. Łącznie mogło u nas zachorowań nawet 30-50 tys.

 

 

 

Tylko od początku października w naszym województwie mamy ponad 7,6 tys. zakażeń.

 

Według wtorkowej analizy Rafała Mostowego w z Uniwersytetu Jagiellońskiego współczynnik reprodukcji wirusa (R) wynosi w naszym województwie 1.24 i jest niższy od średniej dla kraju 1.31. Oznacza to, że 100 zakażonych w naszym województwie zakaża kolejne 124 osoby.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj