Jesteś tutaj: HomeRegionWszystko wskazuje na to, że procedura wyborcza ruszy na nowo

Wszystko wskazuje na to, że procedura wyborcza ruszy na nowo

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 06 maj 2020 23:50
Wszystko wskazuje na to, że procedura wyborcza ruszy na nowo Fot: KPRP

Niemal ze stuprocentową pewnością można powiedzieć, że zarządzone na najbliższą niedzielę wybory prezydenckie się nie odbędą. W środę wieczorem doszło do porozumienia się Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina, którzy zgodzili się z tym, że wybory korespondencyjne powinny się odbyć w innym terminie, na pewno jednak nie majowym.

Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie – czytamy we wspólnym oświadczeniu Kaczyńskiego i Gowina. Po stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, miałyby one zostać rozpisane przez marszałek Sejmu na pierwszy możliwy termin.

 

Unieważnienie wyborów z powodu ich nieprzeprowadzenia przez Sąd Najwyższy do tej pory w Polsce się nie zdarzyło. Będzie to zatem precedensowa sytuacja.

 

Jeżeli uzgodniony przez liderów Zjednoczonej Prawicy scenariusz zostanie zrealizowany to oznacza to rozpoczęcie procedury od nowa. Czyli będzie trzeba na nowo zarejestrować komitety i kandydatów. Oznacza to, że lista ubiegających się o fotel prezydenta może być zupełnie inna niż w wyborach zarządzonych na najbliższą niedzielę.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy