Jesteś tutaj: HomeRegionMłodzi pytają za co marszałek dostał odznaczenie?

Młodzi pytają za co marszałek dostał odznaczenie?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 04 czerwiec 2013 12:15

Młodzieżówki Solidarnej Polski, SLD i Ruchu Palikota przy poparciu stowarzyszenia Metropolia Bydgoska piszą list do prezydenta Bronisława Komorowskiego, w którym odnoszą się do kwestii uhonorowani marszałka Piotra Całbeckiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. To wysokie państwowe odznaczenie marszałek miał otrzymać za zasługi dla rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego.

 

O te zasługi pytały dzisiaj wspólnie młodzieżówki – Pan marszałek nie wystosował nawet protestu gdy upadał bydgoski Zachem – mówił Radek Pietrowski z Solidarnej Polski na konferencji prasowej. Młodzi marszałkowi wytykają także bardzo wysokie bezrobocie jakie w kujawsko-pomorskim utrzymuje się za czasów 7 letnich rządów Całbeckiego oraz marginalizowanie zachodniej części województwa.

 

Gratuluje panu marszałkowi odznaczenia i mam nadzieje, że w końcu zacznie dbać o cały region – mówił Tomasz Mokos z Federacji Młodych Socjaldemokratów.

 

Na konferencji postawiono także zarzut przenoszenia ważnych dla Bydgoszczy instytucji do Torunia. Przykładem tego ma być ostatni plan zdegradowania największego w województwie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, do rangi filii Regionalnego CEN, które ma być powołane w Toruniu. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy