Jesteś tutaj: HomeRegionWydatki na kolej mogą spaść w tym roku o jedną trzecią

Wydatki na kolej mogą spaść w tym roku o jedną trzecią

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 09 kwiecień 2020 00:30

Od połowy marca znacząco zmalało zainteresowanie podróżami koleją oraz międzymiastowym transportem autobusowym. Przekłada się to na znaczące cięcia w liczbie kursów. Pociągów jeździ w naszym województwie o kilkadziesiąt mniej niż zazwyczaj.

W ostatnim czasie była też mowa o tym, że mieszkańcy Borów Tucholskich zostali odcięci od transportu kolejowego, bowiem tam całkowicie zawieszono połączenia na trasie: Tuchola – Chojnice.

 

Z informacji przewoźnika krajowego PKP Intercity, zainteresowanie podróżami kolejowymi spadło o ponad 90%.

 

Wczoraj na sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że szacuje się, ze oszczędności na dopłatach do świadczonych przewozów (na liniach obsługiwanych przez Polregio i Arriva województwo dopłaca do każdego przejechanego kilometra) województwo zaoszczędzi w 2020 roku około 30%.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwróciłem się z apelem do Marszałek Sejmu o wprowadzenie do planu prac komisji debaty nad utworzeniem Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszcczy. Głównym problemem walki z epidemią, jak się okazuje, nie są dzisiaj pieniądze, nie są maseczki, nawet nie są respiratory, ale jest nim czynnik ludzki, czyli specjaliści

- tutaj