Jesteś tutaj: HomeRegionWydatki na kolej mogą spaść w tym roku o jedną trzecią

Wydatki na kolej mogą spaść w tym roku o jedną trzecią

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 09 kwiecień 2020 00:30

Od połowy marca znacząco zmalało zainteresowanie podróżami koleją oraz międzymiastowym transportem autobusowym. Przekłada się to na znaczące cięcia w liczbie kursów. Pociągów jeździ w naszym województwie o kilkadziesiąt mniej niż zazwyczaj.

W ostatnim czasie była też mowa o tym, że mieszkańcy Borów Tucholskich zostali odcięci od transportu kolejowego, bowiem tam całkowicie zawieszono połączenia na trasie: Tuchola – Chojnice.

 

Z informacji przewoźnika krajowego PKP Intercity, zainteresowanie podróżami kolejowymi spadło o ponad 90%.

 

Wczoraj na sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki poinformował, że szacuje się, ze oszczędności na dopłatach do świadczonych przewozów (na liniach obsługiwanych przez Polregio i Arriva województwo dopłaca do każdego przejechanego kilometra) województwo zaoszczędzi w 2020 roku około 30%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja