Jesteś tutaj: HomeRegionTygodniowy raport dotyczący COVID-19

Tygodniowy raport dotyczący COVID-19

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 28 marzec 2020 16:00
Tygodniowy raport dotyczący COVID-19 Fot: Martin Lopez

Zrezygnowaliśmy już jakiś czas temu z codziennego raportowania o każdym nowym przypadku koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim, bowiem nowe zachorowania są stwierdzane każdego dnia i przez jakiś czas będą potwierdzane, ciekawostką byłby dzień bez nowego zachorowania. Codziennie natomiast aktualizujemy informacje o ogólnej liczbie – dzisiaj natomiast przedstawiamy raport z regionu, z kraju i ze świata.

 

Dzisiaj przekroczona została liczba 620 tys. zachorowań, oficjalnie raportuje się, że COVID-19 zabił 28,6 tys. osób na całym świecie. Za wyleczone uznaje się 137 tys. osób, stąd też mamy obecnie ponad 450 tys. chorych.

 

Najbardziej tragiczna sytuacja ma miejsce we Włoszech i w Hiszpanii. We Włoszech wczoraj było stwierdzonych ponad 86 tys. zachorowań (więcej niż łącznie w Chinach) oraz ponad 9 tys. ofiar śmiertenych, co oznacza, że prawie co trzecia ofiara śmiertelna koronawirusa to Włoch. W Chinach wskaźnik zgonów był trzykrotnie niższy. Najtragiczniejszy był czwartek, gdy stwierdzono 919 ofiar śmiertelnych. Przez kilka dni notowane były spadki nowych zachorowań we Włoszech, co dawało nadzieje, że epidemia w tym kraju ma szczyt za sobą, ale od środy znowu notuje się wzrost zachorowań. W Hiszpanii notuje się ponad 72 tys. zachorowań i ponad 5,6 tys. ofiar śmiertelnyh.

 

Najszybciej chorych przybywa jednak w Stanach Zjednoczonych, gdzie przekroczono już 105, tys. zachorowań, czyli co 6 chory to Amerykanin. W USA zachorowań przybywa najszybciej, ale wskaźnik śmiertelności jest znacznie niższy niż w Europie, do tej pory koronawirus zabił bowiem 1,7 osób w tym kraju. Największym ogniskiem COVID-19 w USA jest Nowy Jork, gdzie zachorowało ponad 46 tys. osób.

 

W Polsce na chwilę obecną mamy 1,481 zachorowań i 17 ofiar śmiertelnych. Najwięcej nowych zachorowań stwierdzono w czwartek (26 marca) - 170. Dziennie przybywa zachorowań w przedziale 150-170. Tak wygląda krzywa zachorowań dla naszego kraju:

Grafika: worldometers.info

 

W województwie kujawsko-pomorskim w chwili obecnej mamy 37 przypadków zachorowań (dzisiaj stwierdzono na razie 4). Tak wygląda krzywa:

Grafika z wykorzystaniem www.canva.com

 

 

Wczoraj kwarantanną objęte było 6683 osoby, co prezentuje wykres:

Grafika z wykorzystaniem www.canva.com

 

Być może od poniedziałku liczba osób objętych kwarantanną zacznie spadać, bowiem jutro mija 14 dni od wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny dla wszystkich obywateli, którzy przekraczali granicę.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj