Jesteś tutaj: HomeRegionSesja kolejowa na szybko zwołana i ostatecznie odwołana

Sesja kolejowa na szybko zwołana i ostatecznie odwołana

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 12 marzec 2020 14:07

Dzisiaj o godzinie 14:00 miała się rozpocząć nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa poświęcona inwestycjom kolejowym z Regionalnego Programu Operacyjnego. Do sesji jednak nie doszło, jak informuje przewodnicząca Elżbieta Piniewska, po konsultacji z przewodniczącymi klubów, w obliczu zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem do sesji nie doszło.

Nieoficjalnie mówi się natomiast, że problemem mogło być zebranie kworum, czyli przynajmniej 16 radnych, aby obrady mogły być prawomocne.

 

O nadzwyczajną sesję wnioskowali radni Prawa i Sprawiedliwości, miała być ona poświęcona w głównej mierze decyzji Zarządu Województwa o zmniejszeniu o 15 mln euro alokacji na inwestycje kolejowego z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pierwotnie ten punkt znajdował się już w porządku obrad poniedziałkowej sesji, na której dyskutowano o zagrożeniach epidemiologicznych. Radni PiS chcieli osobnej sesji, więc ten punkt z porządku wycofali. Po poniedziałku na szybko zwołano kolejną sesję, tym razem tylko o kolei, na czwartek. Ostatecznie nie doszła ona do skutku.

 

Zważywszy na to, że zachorowań przybywa, do tematu debaty o kolei będzie można wrócić dopiero za kilka tygodni.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja