Jesteś tutaj: HomeRegionNadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 25 luty 2020 10:28
Nadal w naszym województwie będzie dwóch przewoźników Fot: Bogusław Białas

Obecnie przewozy o charakterze regionalnym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego świadczy dwóch przewoźników: Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) oraz Arriva. Od 13 grudnia nadal będzie dwóch przewoźników, choć nie jest powiedziane jakie będą to firmy, nie wiadomo też kto w jakich pakietach będzie świadczył przewozy.

 

W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął korektę budżetu na 2020 rok, która przygotowuje przetarg na obsługę przewozów pasażerskich w okresie od wspomnianego 13 grudnia 2020 roku, aż do 8 grudnia 2035 roku. Województwo Kujawsko-Pomorskie w tym okresie na świadczenie usługi przewozowej planuje przeznaczyć około 1,5 mld zł. Marszałek liczy, że dzięki przetargowi uda się uzyskać lepsze warunki, niż gdyby zdecydowano się na powierzenie przewozów Polregio (spółka państwowo-samorządowa). Przetarg odbędzie się w trzech pakietach, w odróżnieniu od przetargów z ostatnich kilkunastu lat, tym razem w jednym pakiecie znaleźć mogą się line zeelektryfikowane i bez elektryfikacji. Przewoźnicy będą musieli zatem w dwóch pakietach być przygotowani na świadczenie usług na obu rodzajach torów.

 

Dyrektor Tomasz Moraczewski wyjaśniał, że marszałek nie chce monopolizacji rynku, zatem jeden przewoźnik może wygrać maksymalnie w dwóch z trzech pakietów, co oznacza, że nadal będziemy mieli dwóch przewoźników.

 

Obecnie Polregio obsługuje linie z elektryfikacją, natomiast Arriva bez elektryfikacji. Po przetargu, jak już wspomniano, będą to pakiety łączone o obu typach linii.

 

Przez Laskowice Pomorskie do Grudziądza?

Wielokrotnie na naszych łamach podnosiliśmy potrzebę przywrócenia połączenia z Bydgoszczy do Grudziądza przez Laskowice Pomorskie, które odnosiło swego czasu sukces komercyjny. Odbywało się ono jednak po części na linii posiadającej elektryfikację, a po części bez elektryfikacji. Powierzenie Polregio linii z elektryfikacją doprowadziło do jej likwidacji. Być może połączenie po przetargu wróci, bowiem linie te znajdują się w jednym pakiecie.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76

- liczba osób hospitalizowanych – 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867

- liczba osób objętych nadzorem – 1500

- liczba pobranych próbek – 2046

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa