Jesteś tutaj: HomeRegionPrzetarg na projekt modernizacji linii nr 203. Dlaczego jest ona ważna dla Bydgoszczy?

Przetarg na projekt modernizacji linii nr 203. Dlaczego jest ona ważna dla Bydgoszczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 24 luty 2020 20:09

PKP PLK rozpisały przetarg na opracowanie projektu modernizacji linii kolejowej nr 203 między Tczewem a Czerskiem oraz linii nr 215 na odcinku Szlachta – Bąk, a także 743 Lipowa Tucholska – Szlachta. Są to odcinki graniczące z Borami Tucholskimi, ale dlaczego jest to dla nas ważna informacja?

Linia kolejowa nr 203 pomiędzy Tczewem a Łągiem, w korytarzu Bałtyk – Adriatyk łączy port w Gdańsku z linią kolejową nr 201, która z kolei łączy port w Gdyni z Bydgoszczą. Jest to zatem ważny towarowy ciąg komunikacyjny, w skomunikowaniu gdańskiego portu z Bydgoszczą. Realizacja tej inwestycji jest zatem częścią budowania multimodalnego potencjału Bydgoszczy. Natomiast realizacja inwestycji na liniach nr 215 i 743 zwiększy przepustowość korytarza, w tym pomiędzy Gdynią i Bydgoszczą.

 

Założenia projektowe zakładają prędkość pociągów pasażerskich 160 km/h, natomiast towarowych 120 km/h. Projekt ma być gotowy w 2023 roku.

 

We wtorek podpisana zostanie natomiast ważna umowa na odcinku Złotniki Kujawskie – Twarda Góra na linii kolejowej nr 131.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- skumulowana liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 72.

 

Stan na dzień 31.03.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –76

- liczba osób hospitalizowanych – 75

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8867

- liczba osób objętych nadzorem – 1500

- liczba pobranych próbek – 2046

 

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Zwracam się do Pana Ministra z zapytaniem jaka istnieje możliwość pilnej poprawy jakości wyposażenia w środki ochrony indywidualnej wszystkich zespołów ratownictwa medycznego obsługujących bydgoskie szpitale, poprzez pilną dostawę profesjonalnych maseczek antywirusowych typu FFP3 lub FFP2


Otrzymałem dzisiaj bardzo niepokojącą informację, że bydgoscy, i nie tylko bydgoscy, ratownicy medyczni (problem ten dotyczy także ratowników obsługujących szpitale w innych miejscowościach Regionu), w czasie wyjazdów do osób chorych i przewożenia pacjentów do szpitali są wyposażeni wyłącznie w zwykłe maseczki chirurgiczne, które absolutnie nie chronią ratowników  przed zarażeniem koronawirusem!

http://tygodnikbydgoski.pl/rozmowy/jak-koronawirus-wplywa-na-rynek-wydawniczy-w-polsce-rozmowa