Jesteś tutaj: HomeRegionNieformalnie kampania wyborcza już ruszyła

Nieformalnie kampania wyborcza już ruszyła

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 06 luty 2020 21:47
Belweder Belweder Fot: Krzysztof Sitkowski / KPRP

10 maja odbędzie się pierwsza tura wyborów na urząd Prezydenta RP – ostateczną listę kandydatów poznamy w nocy z 26 na 27 marca, gdy zgodnie z kalendarzem minie termin rejestracji kandydatów. Do tego czasu jeszcze sporo czasu, ale już w przestrzeni publicznej przewijają się nazwiska.

Ubieganie się o reelekcję zapowiedział urzędujący prezydent Andrzej Duda. Platforma Obywatelska jako swoją kandydatkę wyłoniła wicemarszałek Senatu Małgorzatę Kidawę-Błońską, która jeździ już po Polsce, a jej wystąpienia mają charakter bliski wyborczemu. Od Bydgoszczy swoją kampanie dwa tygodnie temu rozpoczął też kandydat Lewicy Robert Biedroń, jak przyznał Bydgoszcz była w przeszłości szczęśliwa dla prezydenta Aleksandra Kwańskiewskiego. Konfederacja bo dość ciekawych prawyborach wyłoniła jako kandydata posła Krzysztofa Bosaka. Kandydować zamierza również znany z bycia prezenterem w telewizji Szymon Hołownia. Kandydatem PSL ma być Władysław Kosiniak Kamysz. Być może pojawią się też kolejne nazwiska.

 

Wspomniany 26 marca będzie sprawdzianem dla komitetów, bowiem do zarejestrowania kandydata na prezydenta potrzeba poparcia 100 tys. obywateli wyrażonych w formie podpisów.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy