Jesteś tutaj: HomeRegionRozpoczynają się prace nad Strategią Rozwoju Województwa 2030+

Rozpoczynają się prace nad Strategią Rozwoju Województwa 2030+

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 14 styczeń 2020 21:23
Rozpoczynają się prace nad Strategią Rozwoju Województwa 2030+ CC BY-SA 3.0 by Ciastkoo

Uchwalona w 2013 roku Strategia Rozwoju Województwa obowiązuje do 2020 roku, z racji tego, że ten rok już się rozpoczął, trzeba zacząć planować kierunki rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego w nowej dekadzie. We wtorek 14 stycznia pracę nad nowym dokumentem uroczyście zainaugurował marszałek Piotr Całbecki.

Konferencja inaugurująca prace nad nową strategią odbyła się w Toruniu, zaproszono na nią samorządowców i parlamentarzystów z całego województwa. Jest to dopiero początek prac, stąd też trudno mówić o jakiś konkretach. Strategia ma nosić nazwę strategii przyśpieszenia rozwoju.

 

Wstępne założenia według przyjętego harmonogramu mają być uzgodnione w lutym, projekt strategii jak wszystko pójdzie z godnie z planem powstać powinien do maja. Strategię przyjąć musi Sejmik Województwa, Zarząd Województwa planuje sejmikowi przedłożyć ją we wrześniu i w tym miesiącu najprawdopodobniej strategia będzie uchwalona.

 

W najbliższych w tygodniach wraz z ruchem obywatelskim Lepsza Bydgoszcz przygotowujemy raport, w którym ocenimy co udało się wdrożyć ze strategii obowiązującej w latach 2013-2020 oraz czy wykorzystaliśmy jako kujawsko-pomorskie w tych latach wszystkie szanse.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja