Jesteś tutaj: HomeRegionTragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne piątek, 06 grudzień 2019 12:57
Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta Fot: Radosław Pawłowski,

Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Do tragicznego wypadku doszło przed godzina 9 w miejscowości Biały Bór pod Grudziądzem. Były polityk na przejeździe kolejowym bez szlabanów zderzył się z pociągiem relacji Grudziądz – Toruń. Według PKP PLK samochód osobowy kierowany przez Dzięcioła wjechał na przejazd pomimo ostrzegawczego czerwonego światła. Przyczyny wypadku wyjaśni specjalna komisja pod nadzorem prokuratura. Jest to standardowa procedura w przypadku wypadków z udziałem pociągów.

 

Obrażeń nie odniósł żaden z pasażerów pociągów.

 

Wypadki na przejazdach kolejowych są wciąż plagą w Polsce, stąd też tego typu tragedie powinny nam przypominać o szczególnej ostrożności w tego typu miejscach.

 

Mandat poselski Janusz Dziecioł sprawował będąc związany z Platformą Obywatelską. W ostatnich wyborach parlametnarnych kandydował z list PSL, mandatu jednak nie uzyskał.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja