Jesteś tutaj: HomeRegionDzisiaj emocje natomiast na wojewódzkim sejmiku

Dzisiaj emocje natomiast na wojewódzkim sejmiku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 13 listopad 2019 00:58

Wczoraj zainaugurował nową kadencję Sejm i Senat, w ramach inauguracji odbyły się wybory marszałków. Dzisiaj natomiast wybierany będzie przewodniczący Sejmiku Województwa oraz wicemarszałek województwa. Czy przed południem czekają nas emocje?

 

Wakaty w Samorządzie Województwa związane są z wyborami parlamentarnymi, w których dotychczasowy przewodniczący Ryszard Bober objął funkcję senatora, natomiast wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa wybrany na posła. Dzisiaj ślubowanie złożą też nowi posłowie PSL, którzy obejmą mandaty w ich miejsce – Marek Domżała oraz Paweł Zgórzyński.

 

Niewiadomą jest czy PiS, będący jedynym klubem opozycyjnym zgłosi swojego kandydata na stanowisko przewodniczącego Sejmiku Województwa, w tej sprawie nie było do tej pory jednoznacznej deklaracji. Być może decyzje w tej sprawie zapadną dopiero na dzisiejszym posiedzeniu klubu Prawa i Sprawiedliwości. Niespodzianki nie powinno jednak być, bowiem koalicja PO – PSL ma większość. W ubiegłym tygodniu na posiedzeniu klubu największego klubu Platformy Obywatelskiej ustalono, że na stanowisko przewodniczącej zostanie wybrana wiceprzewodnicząca Elżbieta Piniewska, która jest faworytką do objęcia funkcji. Jeżeli zostanie wybrana Piniewska, to zwolni się miejsce wiceprzewodniczącego, który ma przypaść PSL-owi.

 

Również wakat w Zarządzie Województwa ma objąć polityk ludowców. Od pewnego czasu spekuluje się, ze będzie to były poseł PSL Zbigniew Sosnowski i wszystko wskazuje, że to on zostanie na to stanowisko zgłoszony.

 

Przebieg Sejmiku Województwa, podobnie jak wczoraj Sejmu, będziemy dla Państwa relacjonować.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja