Jesteś tutaj: HomeRegionWzrasta liczba wypadków. Policjanci apelują o ostrożność

Wzrasta liczba wypadków. Policjanci apelują o ostrożność

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 31 październik 2019 13:02

Zaczyna się okres związany z dniem Wszystkich Świętych, co wiąże się ze zwożoną aktywnością na drogach. Chcąc odwiedzić groby najbliższych musimy niekiedy przejechać nawet setki kilometrów. Jest to na drogach szczególny czas, stąd też jak co roku policjanci będą prowadzili wzmożone działania na drodze, w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa.

 

Policjanci podjęli współpracę z Konferencją Episkopatu Polski - W tym roku przesłanie trzeciej edycji akcji brzmi „Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!” i jest przede wszystkim apelem pieszych do kierowców, pasażerów do kierowców oraz kierowców do kierowców o przestrzeganie przepisów i współodpowiedzialność za bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wypadki drogowe są powodem wielu tragedii ludzkich. Każdy wypadek to ciąg przyczynowo – skutkowy. Często niby mało istotne zachowania czy skumulowane sytuacje mogą przyczynić się do nieszczęśliwego zdarzenia. Na wiele z nich jednak mamy wpływ. Pamiętajmy, aby w drogę nie zabierać złych nastrojów i emocji, gdyż później, niestety, bardzo często dzielimy się nimi z innymi, a to może mieć wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym – czytamy w komunikacie akcji.

 

Z danych statystycznych Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wynika, że od stycznia do września bieżącego roku na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 712 wypadków, w stosunku do tego samego okresu 2018 roku jest to wzrost o 22. Było też więcej ofiar śmiertelnych, bo aż 164, tutaj mamy wzrost o 50 ofiar, co powinno wzbudzić nasz niepokój, bowiem jest to wzrost o 43,9%. Jeżeli chodzi o rannych odnotowano 745 osób, co jest minimalnym spadkiem.

 

Najwięcej wypadków doszło na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego – 170 (spadek o 6). W powiecie inowrocławskim jest to 43 wypadki, czyli o 4 więcej niż przed rokiem (statystyki oparte o rejon działania komend miejskich i powiatowych).

 

Wzrasta też liczba wykrytych przestępstw, kierowania pod wpływem alkoholu. Od stycznia do września w naszym województwie było to 2403 przypadki (wzrost o 191) o 2028 wykroczenia – mniejsze stężenie alkoholu w organizmie. Jedną z przyczyn wzrostu liczby ujawnionych przypadków, jest większa liczba przebadanych kierowców. W tym roku przeprowadzono ponad 733 tys. kontrole.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy