Jesteś tutaj: HomeRegionNajwolniej rozliczamy się z UE, ale marszałek nie widzi powodu do obaw

Najwolniej rozliczamy się z UE, ale marszałek nie widzi powodu do obaw

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 24 wrzesień 2019 09:35

Wczoraj na sesji Sejmiku Województwa radny Jerzy Gawęda odniósł się do informacji, iż województwo kujawsko-pomorskie ma najniższy wskaźnik rozliczenia się z Unią Europejską z Regionalnego Programu Operacyjnego ze wszystkich polskich województwa. Zestawienie takie pojawiło się w informacji dla posłów w jednym z druków sejmowych, o czym pisaliśmy 2 tygodnie temu.

Gawęda wskazywał, że w najważniejszym parametrze jakim jest rozliczenie mamy rozliczone tylko 22% alokacji, co jest najniższym wynikiem ze wszystkich województw, gdy średnia wynosi 29%. Radny wyraził niepokój taką sytuacją.

 

- Ja wiem, że realizujemy RPO zgodnie, a nawet lepiej od planu – odpowiedział marszałek Piotr Całbecki.


Szczegółowiej odniosła się do zapytania radnego dyrektor Barbara Jesionowska, która wyjaśniła, że na półrocze mieliśmy uzyskany już wskaźnik 24,4% alokacji, gdy formuła N+3 wymaga uzyskania wskaźnika 23,9%, który według jej opinii został uzyskany już w połowie roku. Jesionowska poinformowała, że przewiduje się uzyskanie do końca bieżącego roku wskaźnika 29,8%.

 

Minimum jest zatem spełnione, co nie zmienia faktu, że pozostałe województwa uzyskują wyższe wskaźniki

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy