Jesteś tutaj: HomeRegionJak zmyślona teoria traktowana jest na poważnie

Jak zmyślona teoria traktowana jest na poważnie

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne środa, 11 wrzesień 2019 10:11

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy już o fake newsie na temat rzekomego pominięcia drogi ekspresowej S-10 od Torunia na zachód w pracach koncepcyjnych. Wyjaśnialiśmy, że prace inwestycyjne są na odcinku Bydgoszcz – Toruń znacznie bardziej zaawansowane, ale w świat poszedł fake news i właściwie jest traktowany dość poważnie.

Wczoraj Radio Maryja poinformowało, że zaniepokojona doniesieniami medialnymi posłanka Anna Sobecka napisała w tej sprawie list do premiera. Skoro na fake newsa nabrali się już posłowie PiS-u oraz sprzyjające tej formacji media, to pokazuje jaką siłę ma ta nieprawda. Co gorsza, tego typu inicjatywami jak toruńskiej posłanki jest dalej powielana. Dużą winę ponoszą media, które powieliły informacje o rzekomym końcu planowanej drogi S-10 na Toruniu, bez zweryfikowania jak jest faktycznie.

 

O faktach raz jeszcze

W ubiegłym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła potencjalne trasy przebiegu drogi ekspresowej S-10 na odcinku Warszawa – Toruń, które wytyczono w ramach prac nad studium korytarzowym, co jest w stosowanym przez GDDKiA żargonie inwestycyjnym etap prac wstępnym.

 

Kolejnym etapem będzie uzyskiwanie decyzji administracyjnych, czego najważniejszym etapem jest opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego. S-10 na odcinku Toruń - Bydgoszcz – Szczecin studium korytarzowe ma już wyznaczone i dla poszczególnych odcinków wyznaczane są studia STEŚ, najbardziej zaawansowany jest tutaj odcinek Bydgoszcz – Toruń, gdzie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska na wniosek wykonawcy studium proceduje już decyzje środowiskową.

 

W ramach prac nad decyzją środowiskową wytyczono kilka szczegółowych przebiegów trasy, są nawet wyznaczone propozycje węzłów. Poniżej, żeby nie być gołosłownym, prezentujemy koncepcje węzłów Emilianowo i Makowiska (Solec Kujawski – Zachód):

 

 

Inną kwestią jest obecnie brak środków na wykonanie prac budowlanych jakiegokolwiek odcinka drogi ekspresowej S-10.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Śledź nas