Jesteś tutaj: HomeRegionKłopotliwy honorowy obywatel województwa

Kłopotliwy honorowy obywatel województwa

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 09 wrzesień 2019 18:14
Kłopotliwy honorowy obywatel województwa Fot: CC BY-SA 4.0 by Margoz

W 2016 roku Sejmik Województwa uhonorował biskupa toruńskiego, obecnie emeryta, Andrzeja Suskiego tytułem honorowego obywatela województwa. Jego portret zdobi salę obrad wraz z m.in. św. Janem Pawłem II, Marianną Popiełuszko (matką bł. ks. Jerzego Popiełuszko), czy prezydenta Lecha Wałęsy. O emerytowanym biskupie zrobiło się głośno przy okazji problemu pedofilii.

Wczoraj ,,Superwizjer” telewizji TVN przedstawił historię Mariusza Milewskiego, który miał być molestowany przez księdza Jarosława P. O sprawie miał informować urzędującego wówczas biskupa Suskiego, który nie zawiadomił jednak sprawy organom ścigania. Sąd biskupi badający sprawę miał uznać, że Milewski kłamie. Sąd powszechny natomiast skazał Jarosława P. za czynny pedofilskie na karę 3 lat pozbawienia wolności.

 

Zdaniem posła Pawła Olszewskiego toruńska kuria, w tym bp. Suski, dopuszczała się krycia księdza pedofila, dlatego parlamentarzysta zwrócił się do marszałka województwa o pozbawienie bp. Suskiego honorowego tytułu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy