Jesteś tutaj: HomeRegion138 chętnych na bycie posłami

138 chętnych na bycie posłami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne środa, 04 wrzesień 2019 10:05

O północy dobiegł końca czas na zarejestrowanie przez komitety kandydatów na posłów i senatorów. W okręgu bydgoskim o mandat posła starać będzie się 138 kandydatów, do obsadzenia jest ich 12,czyli prawie co dziesiąty kandydat zostanie posłem. Do senatu wystartowało 8 kandydatów, a mandaty zdobędzie 2. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

 

Przed czterema laty kandydatów było blisko 200. Do najbliższych wyborów przystąpiło więcej koalicji, przez co liczba komitetów jest większa. Swoje listy zarejestrowało pięć ogólnopolskich komitetów: Prawo i Sprawiedliwość, Konfederacja, PSL-Kukiz, Lewica, Koalicja Obywatelska. Swoją listę zarejestrowali też Bezpartyjni i Samorządowcy.

 

Lista kandydatów (kolejność komitetów przypadkowa, losowanie numerów list wyborczych odbędzie się 13 września).

 

Prawo i Sprawiedliwość
1. Tomasz Latos

2. Łukasz Schreiber

3. Piotr Król

4. Bartosz Kownacki

5. Ewa Kozanecka

6. Marek Witkowski

7.Marcin Wroński

8. Ireneusz Stachowiak

9. Jerzy Kowalik

10. Michał Krzemkowski

11. Grażyna Szabelska

12. Anna Falkowska

13. Tomasz Szamocki

14. Jolanta Kołodziej

15. Elżbieta Gogola

16. Krzysztof Napieralski

17. Stanisława Kufel

18. Kamila Jabłońska

19. Antoni Lewandowski

20. Paulina Wenderlich

21. Danuta Pilarska

22. Żaneta Śrubkowska

23. Maria Warda

24. Dariusz Ciesielczyk


Konfederacja:
1.Marcin Sypniewski

2.Filip Strzemkowski

3.Radosław Ginther

4.Luiza Kubacka

5.Krystyna Jarocka

6.Mateusz Stachowiak

7.Łukasz Jawornik

8.Grzegorz Kluczyński

9.Natalia Popławska

10.Joannna Geisler-Grygrowicz

11.Marcin Pilarski

12.Maciej Borkowski

13.Marek Stankiewicz

14.Dominik Kalinowski

15.Krzysztof Pastuszka

16.Marek Lewandowski

17.Maja Kurlandt-Oświecińska

18.Agnieszka Bocian

19.Magdalena Ćwiklińska

20.Klaudia Kalinowska

21.Sławomir Liss

22.Małgorzata Łusiak

23.Dariusz Gnyszek

24.Cyprian Sajna

 

Lewica:
1. Krzysztof Gawkowski
2. Jan Szopiński

3. Michał Wysoki
4. Izabela Anna Nowak
5. Anna Ludwisiak-Kawecka
6. Marek Jeleniewski
7. Danuta Kończak
8. Damian Skałecki
9. Karolina Kozłowska
10. Magdalena Knioła
11. Elżbieta Budzińska
12. Sławomir Ginter
13. Aleksandra Smagala
14. Wiesław Menard
15. Katarzyna Osuch
16. Krzysztof Hejnowski
17. Teresa Warsicka
18. Mateusz Fręś
19. Joanna Piaskowska
20. Piotr Jarosz
21. Artur Grupa
22. Sebastian Skaja
23. Michał Pisarek
24. Tomasz Krzesiński

 

PSL – Kukiz
1. Dariusz Kurzawa

2. Krzysztof Sikora

3. Klaudia Śmigielska

4. Zofia Kozłowska

5. Jadwiga Nawrot

6. Jan Biernacki

7. Franciszek Koszowski

8. Ewa Ankiewicz-Jasińska

9. Zbigniew Kapusta

10. Hanna Sobiechowska

11. Tomasz Miłowski

12. Aleksandra Pazderska

13. Krzysztof Różański

14. Tomasz Bagnerowski

15. Paweł Sankowski

16. Aleksandra Stanek

17. Grzegorz Urbański

18. Wiesława Prochownik

19. Grzegorz Rowiński

20. Henryk Pawlina

21. Jarosław Słoma

22. Kamila Łączna

23. Jacek Superczyński

24. Ewa Mes

 

Koalicja Obywatelska

1. Tadeusz Zwiefka

2. Paweł Olszewski

3. Iwona Kozłowska

4. Ireneusz Nitkiewicz

5. Magdalena Łośko

6. Michał Stasiński

7. Tadeusz Pogoda

8. Marian Mikołajczak

9. Olga Brzezińska

10. Mirosław Królewicz

11. Juliusz Młodecki

12. Robert Baranowski

13. Stanisław Gliszczyńsi

14. Bashar Al-Shaer

15. Nicole Pietryga

16. Jarosław Katulski

17. Monika Bielińska

18. Paulina Popa

19. Danuta Woźniak

20. Dariusz Wadowski

21. Radosława Staszak-Kowalsa

22. Martyna Galińska

23. Piotr Malich

24. Wojciech Szczęsny

 

Bezpartyjni i Samorządowcy
1. Łukasz Pająk

2. Beata Płaczkiewicz
3. Sara Piwowar
4. Małgorzata Kozłowska
5. Sławomir Woźniak
6. Jan Wysocki
7. Marzena Lis
8. Daniel Kapusta
9. Dominik Kowalski
10. Damian Kuśnierz
11. Andżelika Gawinkowska
12. Bartosz Rychlik
13. Adam Mazur
14. Daria Jaworska

15. Krzysztof Barański
16. Piotr Pogorzelski
17. Paulina Olszak
18. Sławomir Kliber

 

Kandydaci do Senatu (jednomandatowe okręgi wyborcze)

Okręg obejmujący powiaty: bydgoski, świecki i tucholski oraz Miasto Bydgoszcz:
Andrzej Kobiak (Koalicja Obywatelska)
Leszek Posłuszny (Konfederacja)
Helena Czakowska (PiS)

 

Okręg obejmujący powiaty: inowrocławski, mogileński, żniński, nakielski i sępoleński:
Krzysztof Brejza (Koalicja Obywatelska)
Mikołaj Bogdanowicz (PiS)
Jarosław Latawiec (Konfederacja)
Mieczysław Piwowar (Bezpartyjni i Samorządowcy)

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Śledź nas