Jesteś tutaj: HomeRegionRozpoczęli rok szkolny

Rozpoczęli rok szkolny

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 02 wrzesień 2019 16:55
Inauguracja roku szkolnego w Bydgoszczy Inauguracja roku szkolnego w Bydgoszczy Fot: UMB

Dzisiaj jeszcze bez lekcji, ale pierwszy dzień roku szkolnego 2019/2020 za nami. Pierwszego dnia odbywały się tradycyjne uroczyste inauguracje i spotkania zapoznawcze. W województwie kujawsko-pomorskim naukę rozpoczyna 269,8 tys. uczniów.

Jest to rok szczególny z uwagi na to, że do szkół ponadgimnazjalnych poszły podwójne roczniki – absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych po reformie, co spowodowało pewne utrudnienia przy rekrutacji, na szczęście jednak ostatecznie udało się rekrutację zakończyć sukcesem, co jest również zasługą samorządów.

 

Najwięcej uczniów, jak informuje Główny Urząd Statystyczny, rozpoczęło naukę w szkołach podstawowych – dokładnie 163 976 uczniów. GUS informuje również, że aż 95,5% wszystkich uczniów uczy się języka obcego, a z tego grona 96% wybrało język angielski.

 

Oficjalna, wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbyła się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalkach (gmina Rypin).

 

Miejska inauguracja roku szkolnego w Bydgoszczy odbyła się w VII Liceum Ogólnokształcącym.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy