Jesteś tutaj: HomeRegionBudowa S-5 stoi. Sejmik apeluje do ministra

Budowa S-5 stoi. Sejmik apeluje do ministra

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 04 czerwiec 2019 23:31

Na trzech kujawsko-pomorskich odcinkach budowanej drogi ekspresowej S-5 prace stanęły, GDDKiA analizuje czy włoski wykonawca jest wstanie zrealizować kontrakt, czy trzeba będzie zerwać umowę. W 2019 roku miała być gotowa cała S-5 w naszym województwie, przy dobrych wiatrach do końca roku zostaną oddane może dwa odcinki na siedem.

W ubiegłym tygodniu stanowisko wyrażające niepokój sytuacją przyjął Sejmik Województwa, który zobowiązał Zarząd Województwa o wystąpienie w tej sprawie do Ministerstwa Infrastruktury.

 

Droga ekspresowa jest niezwykle ważną inwestycją dla perspektyw rozwojowych naszego regionu oraz kraju. Łączy ona bowiem Skandynawię z południem Europy, m.in.: poprzez Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań, Wrocław do granicy z Republiką Czeską. Dotychczasowe tempo realizacji budowy jest źródłem nie tylko licznych utrudnień i uciążliwości komunikacyjnych, ale także niesie za sobą zagrożenia życia i zdrowia użytkowników dróg na Kujawach i Pomorzu – czytamy w stanowisku - Radni Województwa Kujawsko-Pomorskiego wnoszą o podjęcie przez Ministerstwo Infrastruktury szybkich i skutecznych decyzji zmierzających do ukończenia rozpoczętej inwestycji. Potencjalne dalsze opóźnienia w jej realizacji grożą m.in. utratą przyznanych na ten cel środków unijnych. Przedmiotowa inwestycja jest ważnym elementem poprawy systemu transportowego północno-zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Realizacja projektu oraz wyprowadzenie ciężkiego ruchu tranzytowego z centrum Miasta Bydgoszczy niewątpliwie przyczyni się do poprawy warunków ruchu użytkowników dróg i stworzy lepszą dostępność do sieci dróg krajowych poprzez bezpośrednie włączenie drogi do węzła Dworzysko

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Śledź nas