Jesteś tutaj: HomeRegionKomitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne wtorek, 23 kwiecień 2019 18:14

Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

Oceny końcowe muszą być wystawione do końca kwietnia, dlatego dzisiaj Międzyszkolny Komitet Strajkowy wezwał dyrektorów szkół do pilnego zwołania rad pedagogicznych. Strajk pracowników oświaty trwa dalej, dzisiaj minął jego szesnasty dzień. Póki co nie zanosi się na szybkie osiągnięcie kompromisu strony rządowej i związkowej. We wtorek przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie protestowali nauczyciele z całego kraju.

 

Matury powinny się rozpocząć po długim majowym weekendzie, czyli za niespełna dwa tygodnie. Ich organizacja jest znacznie trudniejsza niż w przypadku egzaminów gimnazjalnych, stąd też trudno powiedzieć, czy w przypadku gdyby strajk trwał dalej, uda się równie sprawnie przeprowadzić matury.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 09.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –280

- liczba osób hospitalizowanych – 201
- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 8827

- liczba osób objętych nadzorem – 639

- liczba pobranych próbek – 5834

- liczba ozdrowieńców - 11

- liczba zgonów – 6

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Dziękujemy Wam