Jesteś tutaj: HomeRegionSzkoły będą strajkować

Szkoły będą strajkować

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 08 kwiecień 2019 00:07

W niedziele wieczorem odbywały się rozmowy ostatniej szansy z udziałem premier Beaty Szydło. Zakończyły się one zawarciem porozumienia jedynie z NSZZ Solidarność, strajkować zamierzają natomiast pracownicy oświaty związani ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz związkiem Solidarność – Oświata. O tym jaka będzie skala protestu w naszym regionie dowiemy się dopiero w poniedziałek. Wszystko wskazuje na to, że udział w strajku wezmą pracownicy większości szkół z regionu.

Rozmowy ostatniej szansy rozpoczęły się o godzinie 19:00. Wicepremier Beata Szydło zaproponowała wzrost wynagrodzeń o 15% w tym roku. Według przewodniczącego ZNP Sławomira Broniarza oferta rządu jest nie do przyjęcia, dlatego ostatecznie dojdzie do strajku.

 

Porozumienie z rządem zawarła tylko Solidarność reprezentowana przez Ryszarda Proksę. Bydgoski poseł Michał Stasiński na Facebook-u umieścił plakat wyborczy Proksy startującego z list PiS-u twierdząc, że ,,Ryszard Proksa z PiS-u podpisał w imieniu Solidarności porozumienie z PiS-em”. Trudno przewidzieć jak zachowa się Solidarność, Tomasz Marcinkowski poinformował z kolei, że Solidarność z powiatów inowrocławskiego i mogileńskiego przystąpi w poniedziałek do strajku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)