Jesteś tutaj: HomeRegionW Wielkopolsce GDDKiA traci cierpliwość wobec Włochów

W Wielkopolsce GDDKiA traci cierpliwość wobec Włochów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 08 marzec 2019 19:28

Odcinek Poznań – Wronczyn (w kierunku kujawsko-pomorskiego) drogi ekspresowej S-5 miał być oddany pod koniec ubiegłego roku. Przed nowym rokiem oddano do użytku jedynie jedną nitkę tej trasy. Radio Poznań informuje, że GDDKiA ukarała włoską firmę Toto Costruzioni karą w wysokości 20 mln zł.

Włoska firma zapowiada, że inwestycję ukończy, ale w terminie do końca czerwca bieżącego roku, co oznaczałoby półroczne opóźnienie. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jak widać traci powoli cierpliwość wobec niektórych wykonawców.

 

W naszym województwie coraz większe problemy pojawiają się wobec innej włoskiej firmy Impresa Pizzarotti, która rości sobie o zwiększenie wartości zamówienia, tłumacząc to wzrostem kosztów. Impresa Pizzarotti jest wykonawcą trzech kujawsko-pomorskich odcinków drogi ekspresowej S-5.

 

Strona publiczna nie będzie ponosić kosztów np. za źle oszacowane ryzyko, błędnie skalkulowane ceny materiałów czy potrzeb sprzętowych i kadrowych niezbędnych do terminowej realizacji kontraktu – odpowiada GDDKiA. Wykonawców wybrano w ramach przetargu, Włosi zaoferowali najniższą cenę. Na chwilę obecną brak informacji na temat możliwych opóźnień (kujawsko-pomorskie) z powodu roszczeń włoskiej firmy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja