Jesteś tutaj: HomeRegionChcą rozmawiać o bliższej współpracy Bydgoszczy z Inowrocławiem

Chcą rozmawiać o bliższej współpracy Bydgoszczy z Inowrocławiem

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne czwartek, 11 kwiecień 2013 11:58

Radny PO Henryk Procek z Inowrocławia zachęca młodych z Bydgoszczy do dyskusji na temat bliższej współpracy obu miast.

 

Młodzi z Bydgoszczy powinni zainteresować się również ograniczeniami terytorialnymi przyszłego obszaru metropolitarnego. Mała metropolia, to małe możliwości! Inowrocław czeka na Bydgoszcz! – powiedział nam radny Henryk Procek.

 

Na te słowa odpowiedzieli młodzi zrzeszeni wokół Solidarnej Polski - Klub Młodych Solidarnej Polski w Bydgoszczy w pełni popiera działania zmierzające do włączenia Inowrocławia wraz z ościennymi gminami do przyszłej metropoli. Uważamy, że włączenie Inowrocławia do metropolii wpłynie zdecydowanie pozytywnie na rozwój tego miasta w dalszej przyszłości, a szczególnie, na budowę obwodnicy tego miasta. Ponadto, naszym zdaniem, Inowrocław, jako miasto historycznie powiązane z Bydgoszczą, jest zdecydowanie lepszym partnerem dla Bydgoszczy niż Toruń – czytamy.

 

Młodzieżówka partii Zbigniewa Ziobro zastrzega jednak - Jednocześnie podkreślamy, że wiodącą rolę w przyszłej metropolii powinna mieć Bydgoszcz, jako miasto większe i bardziej rozwinięte niż Toruń. Na każdym kroku będziemy podkreślać, że nie zgadzamy się z propozycją Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, która zakłada rotacyjne przewodnictwo w związku.

 

Nie zamykamy się przed nikim granic – wyraża się młodzieżówka Platformy Obywatelskiej – Chcemy, aby to Bydgoszcz była jednostką wiodącą tego układu w naszym województwie, gdyż spełnia najwięcej kryteriów metropolitarności. Uważamy, że metropolie powinny być tworzone oddolnie, na zasadzie naturalnych powiązań kulturowych, funkcjonalnych, ekonomicznych, naukowych itp.

 

Zachęcamy samorządowców i mieszkańców Bydgoszczy oraz Inowrocławia do dalszej dyskusji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja