Jesteś tutaj: HomeRegion12 listopada wolny czy pracujący?

12 listopada wolny czy pracujący?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne sobota, 27 październik 2018 20:36

Posłowie zdecydowali, że w związku z przydającą 11 listopada setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, dzień następny 12 listopada będzie wolny od pracy. Jedni się cieszyli, inni krytykowali, nie wszyscy bowiem mieli mieć 12 listopada wolne. Swoje poprawki wprowadził Senat i powstał chaos.

Ustawa sejmowa nie obejmowała pierwotnie pracowników handlu, co nie spodobało się m.in. ,,Solidarności”. W piątek Senat RP zdecydował, że 12 listopada wolne powinni mieć również handlowcy, czyli formalnie przyjął ustawę ze swoimi poprawkami.

 

Teraz zgodnie procedurą legislacyjną do poprawek Senatu musi się odnieść Sejm RP, co nastąpi najprawdopodobniej dopiero na posiedzeniu w dniach 7-9 listopada. Później ustawę będzie musiał podpisać jeszcze prezydent Andrzej Duda. Taka forma procedowania dnia wolnego wywołuje glosy krytyczne związane z brakiem dbałości o jakość prawa.

 

Dzisiaj możemy jedynie domniemywać, że najprawdopodobniej dzień 12 listopada dla większości branż będzie wolny i na tej podstawie rezerwować noclegi. Pracownicy handlu pewności czy Sejm poprawki Senatu uwzględni nie mają. Dowiedzą się tego najprawdopodobniej dopiero 7 albo 8 listopada, co znacząco utrudnia praktyczne zaplanowanie potencjalnego wolnego weekendu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas