Jesteś tutaj: HomeRegionKOD włącza się w działania profrekwencyjne

KOD włącza się w działania profrekwencyjne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 09 październik 2018 17:58

,,Ogarnij wybory!” - to tytuł spotu promującego udział w wyborach samorządowych, adresowanego głównie do młodzieży, która nie jest najchętniej korzystającą z praw wyborczych grupą społeczną. Nakręcili go bydgoscy uczniowie, a sfinansowany został przez Komitet Obrony Demokracji, w żaden sposób jednak to dzieło nie nawiązuje do tej organizacji.

 

- Uznaliśmy, że trzeba skierować do młodzieży sygnał, że wybory samorządowe odbędą się już za 2 tygodnie – opowiada o spocie Jakub Herold, który angażuje się również w inne inicjatywy promujące udział w wyborach samorządowych - Młodzież jest tą grupą, która najmniej licznie głosuje w wyborach, w związku z tym przygotowaliśmy film profrekwencyjny.

 

Ogarnij wybory!:

 

Działacze KOD obserwatorami społecznymi

Członkowie bydgoskiego Komitetu Obrony Demokracji włączyli się w akcję obserwowania wyborów organizowaną przez Fundację Batorego - Fundacja Batorego wylosowała 300 komisji w całym kraju, które będą obsadzone obserwatorami społecznymi. Od rozpoczęcia prac komisji, aż do zamknięcia komisji nocnej, w wybranych komisjach wyborczych będą obecni obserwatorzy społeczni – wyjaśnia Karol Słowiński - Żeby zostać obserwatorem społecznym należało przejść długą drogę, szkoleń, informacji w jaki sposób obserwować, notować. Szkolenia zorganizowała Fundacja Batorego.

 

W naszym regionie wyłonione do społecznej kontroli wyborów zostały obwodowe komisje wyborcze m.in. z Zalesiu pod Szubinem i Gąsawie w gminie Żnin. Podczas szkoleń przyszłych obserwatorów uczulano m.in. na to, iż powinni być tylko obserwatorami tego o się dzieje w lokalu wyborczym.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)