Jesteś tutaj: HomeRegionNa sejmiku: Presja rządowa nie służy sprawnemu realizowaniu inwestycji unijnych

Na sejmiku: Presja rządowa nie służy sprawnemu realizowaniu inwestycji unijnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 24 wrzesień 2018 20:16

Rząd,a w szczególności wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński z niepokojem ocenia wdrażanie funduszy unijnych przez część województw, w tym kujawsko-pomorskie, wskazując iż w praktyce może to doprowadzić do utraty części alokacji. Słowa krytyczne pod adresem polityki rządu w tym zakresie padły natomiast na poniedziałkowej sesji sejmiku z ust dyrektora w Urzędzie Marszałkowskim.

Według wyliczeń wiceministra Kwiecińskiego w kujawsko-pomorskim Regionalnym Programie Operacyjnym zagrożone jest ponad 178 mln euro.

 

Do tych zarzutów na sesji Sejmiku Województwa odniósł się dyrektor Rafał Pietrucień, który poinformował, że na 99% do końca września zostanie rozliczone minimum jakie do końca 2018 roku oczekuje od nas Komisja Europejska, stąd też żadne pieniądze w jego opinii nie są zagrożone.

 

Dyrektor Pietrucień krytycznie odniósł się do polityki rządu wywierania presji na samorządy, która prowadzi w praktyce do tego, iż w jednym momencie realizuje się dużo inwestycji, przez co na rynku znajduje się bardzo dużo pieniędzy. Prowadzi to do wzrostu cen materiałów budowlanych oraz problemów ze znalezieniem wykonawców inwestycji.

 

Warte obejrzenia

IMG 20200117 135511 1

20 stycznia 1920 - wkroczenie wojsk polskich do Bydgoszczy

22 stycznia 1920 - oficjalne przyłaczenie Bydgoszczy do Polski

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.