Jesteś tutaj: HomeRegionTrwa szacowanie szkód wyrządzonych przez suszę

Trwa szacowanie szkód wyrządzonych przez suszę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 03 sierpień 2018 15:12

We wtorek Rada Ministrów uruchomiła z budżetu państwa kwotę 799,5 mln zł na pomoc rolnikom poszkodowanym przez suszę. Zanim otrzymają oni jednak pomoc publiczną, konieczne jest opracowanie przez gminne komisje protokołów strat. Dzisiaj wicewojewoda Józef Ramlau zaapelował do samorządowców o maksymalne wsparcie tych działań, aby rządowe pieniądze mogły zostać uruchomione jak najszybciej.

- Nie można uruchomić tych środków do czasu trwania prac komisji szacujących – poinformował wicewojewoda Józef Ramlau – W naszym województwie powołano je we wszystkich 144 gminach, swoje prace zakończyło na razie tylko 6 komisji.

 

- Chciałbym zaapelować do samorządowców o udzielenie wszelkiej możliwej pomocy, aby jak najszybciej mogły się zakończyć te prace – mówił wicewojewoda.

 

Ze wstępnych szacunków wynika, że najgorsza sytuacja ma miejsce na Pałukach, w południowo-zachodniej części naszego województwa.

 

Kwota rządowego wsparcia będzie musiała być najprawdopodobniej zwiększona, bowiem panujące od kilku dni upały sprawiają, że skutki suszy mogą rosnąć. Według wicewojewody na dzisiaj można mówić już o stratach powyżej 850 mln zł w całej Polsce.

 

Rządowa pomoc ma na celu umożliwienie rolnikom szybkiego wznowienia produkcji żywności.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy