Jesteś tutaj: HomeRegionPod Toruniem premier Morawiecki zapowiedział ,,Plan dla wsi”

Pod Toruniem premier Morawiecki zapowiedział ,,Plan dla wsi”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 19 lipiec 2018 16:51
Pod Toruniem premier Morawiecki zapowiedział ,,Plan dla wsi” Fot. Krystian Maj / KPRM

- Nie wyobrażam sobie silnej polskiej gospodarki, bez silnego polskiego rolnictwa – mówił w środę na spotkaniu w Głogowie, w podtoruńskiej gminie Obrowo, premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił w województwie kujawsko-pomorskim, którego gospodarka w dużej mierze oparta jest o rolnictwo, o potrzebie nadrobienia wieloletnich zapóźnień rozwojowych.

- Polska wieś i polskie rolnictwo mają nie tylko ogromną przyszłość, szansę być dobrze rozwinięte, ale mogą być lokomotywą wzrostu gospodarczego w Polsce – podkreślał premier Mateusz Morawiecki - Trzeba budować nowe rozwiązania dla polskiej wsi, które nadrabiają często nie tylko zaniedbania z ostatnich 10 lat, ale też niekiedy 110 lat.

 

Jedną z kwestii poruszonych przez premiera jest brak skutecznego systemu radzenia sobie z klęskami żywiołowymi. Jak wiemy, w ostatnich tygodniach kujawsko-pomorskie w sposób szczególny boryka się z suszą, zresztą kolejny rok z rzędu. Premier wspomniał, że wiele państw o odpowiedniej infrastrukturze przeciwdziałającej tego typu zjawiskom, już dawno pomyślało - Rozpoczniemy duży system cywilizacyjny, lepszego radzenia sobie z tymi klęskami żywiołowymi.

 

Prezes Rady Ministrów w Głowowie zapowiedział m.in. utworzenie Narodowego Holdingu Spożywczego - Nie musimy sprzedawać naszych produktów po minimalnych marżach. Do tego potrzebny jest podstawowy mechanizm stabilizacyjnych, o to nie zadbali nasi poprzednicy przez ostatnie 30 lat.

 

W ramach ,,Planu dla wsi” planuje się również ułatwienia prawne dla bezpośredniego handludetalicznego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.