Jesteś tutaj: HomeRegionBezrobocie w województwie bliskie magicznej liczby

Bezrobocie w województwie bliskie magicznej liczby

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 03 kwiecień 2018 18:05

Można powiedzieć, że przynajmniej od kilkunastu lat nie było tak dobrze jeżeli chodzi o problem bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim. Cały czas jednak jesteśmy w ogonie stawki, bowiem w prawie wszystkich regionach jest lepiej od nas.

Na koniec lutego stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim wyniosła 10,2% - informuje Główny Urząd Statystyczny. Pod koniec lutego 2017 roku by to – 12,3%, rok wcześniej – 13,9%, natomiast w 2015 roku aż 16%. Z liczb tych wynika, że z roku na rok, systematycznie jest coraz lepiej. W liczbach bezwzględnych - pod koniec lutego bez pracy było nieco ponad 84 tys. zarejestrowanych osób, rok wcześniej ponad 102 tys., natomiast w roku 2015 ok 133 tys.

 

Istnieje szansa, że w marcu, a jak nie to w kwietniu, zostanie przekroczona ,,magiczna” liczba 10% i stopę bezrobocia w województwie będziemy liczyć już w ramach liczby jednocyfrowej. Równe 10% stopa wyniosła w grudniu ubiegłego roku, z racji miesięcy zimowych doszło do małego wzrostu, który jednak jak pokazuje tendencja zostanie odrobiony wiosną i latem. Najprawdopodobniej zatem osiągamy historyczną dla kujawsko-pomorskiego wartość, bowiem z danych jakimi dysponujemy od 2002 roku, do tego stanu nie udało się zbliżyć – natomiast lata 2002-2003 to okres, gdy bezrobocie przekraczało nawet 20%.

 

Wyższą stopę bezrobocia ma obecnie tylko województwo warmińsko-mazurskie – 12,2%. Jesteśmy zatem w grupie dwóch województw, gdzie wskaźnik ten opisywany jest jeszcze dwucyfrowo przed przecinkiem.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.