Jesteś tutaj: HomeRegionGowin rozważa finansowanie studiów również na uczelniach prywatnych

Gowin rozważa finansowanie studiów również na uczelniach prywatnych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 26 październik 2017 18:41

Wicepremier Jarosław Gowin gościł w czwartek w Bydgoszczy, podczas kongresu ,,Jeden świat – wiele kultur” na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej. Podczas briefingu prasowego pytany był o przygotowywaną reformę szkolnictwa wyższego.

- Ta ustawa nie dzieli uczelni na uczelnie publiczne i niepubliczne, ale dzieli na dobre i mniej wolne. Są znakomite uczelnie niepubliczne i nie tak znakomite uczelnie publiczne. Celem ustawy jest podniesienie poziomu kształcenia bez dzielenia uczelni na ,,lepsze” publiczne i ,,gorsze” niepubliczne - wyjaśniał wicepremier, minister szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.

 

Wicepremier przyznał, że w tej sprawie nie ma na razie żadnych decyzji, nie mniej jednak osobiście wyraził poparcie dla postulatu finansowania studiów dziennych na uczelniach prywatnych z budżetu państwa – Z takim apelem zwrócił się m.in. w ubiegłym tygodniu, podczas inauguracji roku na swojej uczelni, ojciec, dyrektor Rydzyk. Zapowiedziałem, że podejmę rozmowy na ten temat.

 

Jeżeli ten postulat ze względów politycznych nie będzie mógł być spełniony, to minister Jarosław Gowin planuje podjąć działania, aby koszty czesnego można było odliczać od podatku.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy