Jesteś tutaj: HomeRegionSejmik kończy dyskusję o skutkach huraganu krytyką rządu

Sejmik kończy dyskusję o skutkach huraganu krytyką rządu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 28 sierpień 2017 15:00

Do tej pory wokół huraganu jaki przeszedł przez nasz region unikano awantur politycznych. Tak się działo do dzisiaj, bowiem radni koalicji PO - PSL z dużym uporem forsowali stanowisko, w którym sejmik skrytykował rząd Beaty Szydło. Czy ten akt polityczny pogorszy współpracę administracji rządowej z samorządowcami? Czas pokaże.

Apelujemy zatem o zaniechanie prób upolityczniania i wykorzystywania nieszczęść ofiar żywiołu oraz dzielenia samorządów i zrzucania na nich odpowiedzialności za rzekome zaniechania - czytamy w podjętym dzisiaj stanowisku. W naszym województwie udawało nam się szczęśliwie tego typu sporów unikać. Dowodem tego, że można współpracować ponad podziałami politycznymi są wypowiedzi z dzisiejszej sesji, w której uczestniczył wojewoda i starostowie najbardziej poszkodowanych powiatów. Jedni i drudzy chwalili wzajemną współpracę.

 

Nieco gorzej sytuacja wyglądała w województwie pomorskim. Wiceprzewodniczący sejmiku Jarosław Katulski upierał się, aby mimo wszystko potępić rząd w stanowisku.

 

- Wstyd i arogancja, że wobec tej tragedii podnosimy argumenty polityczne - krytykował radny Roman Jasiakiewicz. Radni PiS wprost nazwali stanowisko publicystyką polityczną i zaproponowali poprawki, w których sugerowali zamienienie politycznych fragmentów podziękowaniami dla funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych i żołnierzy, którzy pomagają w usuwaniu skutków nawałnicy z 11 na 12 sierpnia.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Śledź nas