Jesteś tutaj: HomeRegionBędzie awantura polityczna nad zerwanymi dachami?

Będzie awantura polityczna nad zerwanymi dachami?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne poniedziałek, 28 sierpień 2017 10:35

Do tej pory wokół huraganu jaki przeszedł przez nasz region unikano awantur politycznych. Przedstawiciele administracji rządowej oraz samorządowcy starali się jak najlepiej współpracować, aby móc w jak największym stopniu pomóc poszkodowanym przez żywioł. Działo się to ponad podziałami politycznymi. Awantura polityczna może wybuchnąć po dzisiejszej sesji sejmiku w Toruniu.

Istotnym punktem dzisiejszej sesji będzie informacja o stanie skutkach huraganu. Wśród gości obrad znajduje się wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i przedstawiciele najbardziej poszkodowanych powiatów. Radni koalicji PO - PSL chcą, aby sejmik przyjął stanowisko, krytyczne wobec rządu Beaty Szydło.

 

Pojawia się w nim zapis:

Apelujemy zatem o zaniechanie prób upolityczniania i wykorzystywania nieszczęść ofiar żywiołu oraz dzielenia samorządów i zrzucania na nich odpowiedzialności za rzekome zaniechania.

 

- To stanowisko to rodzaj publicystyki politycznej - oburzył się szef klubu radnych PiS Michał Krzemkowski - Służby panstwowe i samorządowe w ramię w ramie blisko współpracowały, czego nie widać w tym stanowisku.

 

W naszym regionie do sporów pomiędzy administracją rządową i samorządową nie dochodziło. Znacznie gorzej wyglądała już sytuacja w województwie pomorskim, gdzie tamtejszy marszałek skonfliktował się z przedstawicielami rządu. Zapewne ten spór był główną inspiracją do napisania tego projektu stanowiska, które będzie dzisiaj procedowane.

 

- Wstyd i arogancja, że wobec tej tragedii podnosimy argumenty polityczne - nie kryje oburzenia radny Roman Jasiakiewicz.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

« Styczeń 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Śledź nas