Jesteś tutaj: HomeRegionS-10 dopiero na liście rezerwowej!

S-10 dopiero na liście rezerwowej!

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 19 lipiec 2017 14:45

Wszystko wskazuje na to, że budowa odcinka Bydgoszcz- Toruń drogi ekspresowej S-10 nie rozpocznie się w najbliższych latach. Po dokonaniu przez Radę Ministrów priorytetyzacji inwestycji drogowych, wskazany odcinek nie znalazł się w puli inwestycji znajdujących się limicie finansowym, który wynosi 135 mld zł. Mówiąc krótko – S-10 znalazła się na liście rezerwowej i może być realizowana dopiero w II połowie lat 20-tych.

 

W dniu 12 lipca Rada Ministrów przyjęła aktualizację Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).

 

Zmieniony dokument dokonuje priorytetyzacji drogowych zadań inwestycyjnych, z uwzględnieniem nowego limitu dostępnego na inwestycje realizowane na sieci dróg krajowych – informuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

 

W ramach ustalenia priorytetów dokonano wyłonienia 117 zadań drogowych, które zamykają kwotę 135 mld zł, które w chwili obecnej są zabezpieczone na realizację programu budowy dróg. Budowa odcinka drogi ekspresowej S10 na odcinku Bydgoszcz – Toruń, oszacowana na nieco ponad 2 mld zł znalazła się dopiero na 126 pozycji. Odcinek Toruń – Płońsk wskazany został na 133 pozycji, zaś Bydgoszcz – Piła dopiero na 142 pozycji. Realizacja tych inwestycji przed 2025 rokiem uzależniona będzie zatem od znalezienia dodatkowych funduszy.

 

Grafika: GDDKiA. Zadania na które zabezpieczono środki finansowe oznaczone są na niebiesko.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.