Jesteś tutaj: HomeRegionGrudziądz chce przyjąć uchodźców

Grudziądz chce przyjąć uchodźców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 30 czerwiec 2017 17:35

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że duże miasta, w których jego formacja jest u władzy, wbrew polityce rządu, będą przyjmować uchodźców. Miasto Grudziądz złożyło w tej sprawie już wstępną deklarację.

Prezydentem Grudziądza jest związany z PO Robert Malinowski. Urząd Miasta Grudziądza pytany o kwestię uchodźców zadeklarował przyjęcie na chwilę obecną jednej rodziny.

 

Deklaracja Grzegorza Schetyny ma związek padła podczas spotkania z dziennikarzami w Brukseli, gdzie gościł on na zjeździe Europejskiej Partii Ludowej, którą współtworzy w Parlamencie Europejskim Platforma Obywatelska. Schetyna tłumaczył wówczas, że będzie to gest wobec Unii Europejskiej. W jego opinii źle się dzieje, że Polska i Węgry nie chcą pomóc nawet symbolicznej liczbie uchodźców.

 

Chęć pomocy uchodźcom wypływa również z bydgoskiego samorządu. W odpowiedzi na petycje Stowarzyszenia Ster na Demokracja Rada Miasta Bydgoszczy głosami PO i SLD przyjęła stanowisko, w którym wyraża otwartość dla przyjęcia uchodźców tym razem z syryjskiego Aleppo. Stanowisko to uzależnia jednak podjęcie jakikolwiek czynności od decyzji MSWiA. Deklaracja przewodniczącego Schetyny poszła jednak krok dalej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy