Jesteś tutaj: HomeRegion,,W interesie wszystkich stron jest unikanie incydentów”

,,W interesie wszystkich stron jest unikanie incydentów”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 22 czerwiec 2017 19:52

Wczoraj nad Bałtykiem doszło do spięcia pomiędzy polskimi myśliwcami F-16 i rosyjskimi Su-27 oraz samolotem Tu-154, którym podróżował minister obrony narodowej Federacji Rosyjskiej Siergiej Szogu. Okazuje się, że incydenty nad Bałtykiem są zjawiskiem dość powszechnym.

Polskie myśliwce wystartowały z bazy Szawie na Litwie, gdzie w ramach misji NATO pilnują nieba państw bałtyckich, które nie posiadają swojego lotnictwa. Rozkaz do startu miało wydać dowództwo NATO w Niemczech, po tym jak rosyjskie samoloty nie identyfikowały się i nie reagowały na wezwania kontrolera ruchu lotniczego. Polskie samoloty miały za zadanie zidentyfikować samoloty, nie mając wiedzy, iż jednym z nich podróżuje rosyjski minister. Po identyfikacji celów polskie samoloty się wycofały. Rosjanie natomiast uważają, że skłoniła je do tego prezentacja uzbrojenia samolotów Su-27.

 

Goszcząca dzisiaj w Bydgoszczy zastępca Sekretarza Generalnego NATO Rose Gottemoeller przyznała, że do incydentów na Bałtyku dochodzi dość często - W interesie każdej ze stron jest, żeby takie incydenty nie miały miejsca, ponieważ one eskalują niepotrzebne napięcia i prowadzą do tego ,czego wszyscy chcielibyśmy uniknąć – przyznała.

 

- Pod koniec maja miała się zebrać grupa robocza, która miała wypracować wytyczne – wyjaśniała Gottemoeller, wskazując inicjatywę jaka powstała na linii Federacja Rosyjska - NATO.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)