Jesteś tutaj: HomeRegionW jakim wieku są kujawsko-pomorscy radni?

W jakim wieku są kujawsko-pomorscy radni?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne czwartek, 25 maj 2017 21:50

W sobotę przypada Dzień Samorządu Terytorialnego – z tej okazji Główny Urząd Statystyczny przygotował ciekawe zestawienia statystyczne dotyczące samorządów w województwie kujawsko-pomorskim. Jaki przedział wiekowy jest najmocniej reprezentowany wśród radnych wszystkich szczebli? Jaki zaś procent stanowią młodzi radni? Odpowiedzi na te pytania znajdą się poniżej.

 

Patrząc na dzień 31 grudnia 2015 roku w województwie kujawsko-pomorskim było 2646 radnych – mówimy zarówno o sejmiku, radach gmin i powiatów. Z tego 27,7% stanowiły kobiety. Najsłabiej ta płeć reprezentowana jest w sejmiku, gdzie panie stanowią zaledwie 15,2% ogółu.

 

Teraz przyjrzyjmy się strukturze wieku. Młodych radnych jest niewielu, bowiem odsetek rajców w wieku 29 lat lub młodszych stanowi zaledwie 3,2%. Największą reprezentację wśród samorządowców ma przedział 50-59 lat – 34,2%. Na drugim miejscu są samorządowcy powyżej 60 lat – 23,7%. Dla pokolenia trzydziestolatków (30-39 lat) zostaje zatem 22,5%.

 

Na koniec jeszcze zobaczmy jak wygląda struktura zawodowa radnych województwa kujawsko-pomorskiego. Wcale najpopularniejsi nie  są urzędnicy (stanowią ok. 12%), ale rolnicy, ogrodnicy, leśnicy i rybacy – ta grupa zawodowa stanowi prawie 30%.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy