Jesteś tutaj: HomeRegionKryzys w Sejmie

Kryzys w Sejmie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne piątek, 16 grudzień 2016 22:12

Marszałek Marek Kuchciński podjął decyzję o przeniesieniu obrad z sali sejmowej do sali kolumnowej. W posiedzeniu uczestniczą najprawdopodobniej posłowie PiS-u bowiem opozycja w większości okupuje sale sejmową.

 

Tak przebiegu dzisiejszych obrad raczej sobie nikt nie wyobrażał. Zaczęło się po godzinie 15:00 gdy poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba pojawił się na mównicy z karteczką wyrażającą sprzeciw wobec planów władz Sejmu dotyczących reorganizacji pracy dziennikarzy. Zakłada się od najbliższego posiedzenia ograniczenie swobody poruszania na terenie parlamentu przez przedstawicieli mediów. Po kłótni z marszałkiem Markiem Kuchcińskim zapadła decyzja o wykluczeniu Szczerby z obrad.

 

 

Po tym incydencie na mównicy sejmowej pojawiła się grupa posłów opozycji, która przez ponad pięć godzin okupowała to miejsce, uniemożliwiając dalsze prowadzenie obrad. Marszałek Marek Kuchciński zdecydował o przeniesieniu obrad od godziny 21:30 do sali kolumnowej. Większość posłów opozycji nadal przebywa na sali sejmowej.

 

Nagranie pochodzi z transmisji na żywo prowadzonej za pośrednictwem Facebooka przez posła K. Brejzę

 

W tym czasie rozpoczął się pod sejmem protest sympatyków opozycji. Również w Bydgoszczy protestuje grupa działaczy Komitetu Obrony Demokracji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)