Jesteś tutaj: HomeRegionSejm obniżył wiek emerytalny

Sejm obniżył wiek emerytalny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 17 listopad 2016 09:44

Mężczyźni będą mogli przechodzić emeryturę w wieku 65 lat, zaś kobiety w wieku 60 lat. Wczoraj Sejm zdecydował o przywróceniu dawnych zasad przechodzenia na emeryturę. Poprzedni rząd bowiem podwyższył i zrównał wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn – ustalając wiek 67 lat.

Na Facebook-u poseł Łukasz Schreiber wyjaśnia, że wczorajsze głosowanie to tak naprawdę przywrócenie złamanej wcześniej umowy społecznej z Polakami. Większość pracujących przez lata żyło w świadomości, iż będą mogli przejść na emeryturę w wieku 60 i 65 lat.

 

Premier Beata Szydło natomiast przypomina, że poprzedni rząd podwyższył wiek emerytalny bez konsultacji społecznej.

 

Opozycja stoi na stanowisku, iż z racji starzejącego się społeczeństwa Polski na obniżenie wieku emerytalnego nie stać. Nowoczesna uważa, że rząd skazuje tym samym emerytów na głodowe emerytury. Przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego głosowała również Platforma Obywatelska.

 

Projekt ustawy do Sejmu wniósł prezydent Andrzej Duda. Obniżenie wieku emerytalnego było jedną z jego wyborczych obietnic.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja