Jesteś tutaj: HomeRegionOd 2018 roku dostęp do opieki zdrowotnej będzie bezpłatny

Od 2018 roku dostęp do opieki zdrowotnej będzie bezpłatny

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne niedziela, 06 listopad 2016 12:39

W piątek Sejm przyjął nowelizację ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej, na mocy której bezpłatna pomoc obejmie również osoby nieubezpieczone. Jak ocenia Ministerstwo Zdrowia mniejszym kosztem dla państwa jest sfinansowanie opieki zdrowotnej nieubezpieczonym od kosztów weryfikacji tego czy pacjent posiada uprawnienia do skorzystania z bezpłatnej opieki.

Dodatkowo przewiduje się, iż pacjenci nie korzystający z podstawowej opieki zdrowotnej z powodu ubezpieczenia, mogą być w przyszłości znacznie drożsi w leczeniu, w przypadku gdyby doszło do powikłań.

 

Przyjęta nowelizacja może mieć również duży wpływ na funkcjonowanie Urzędów Pracy. Bezpłatne leczenie przysługuje bowiem bezrobotnym, pod warunkiem posiadania statusu bezrobotnych. Wiele osób jak wynika z badań rejestruje się w Urzędach Pracy tylko po to, aby uzyskać prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej. Zniesienie tego obowiązku sprawi, iż z usług pośrednictwa pracy będą korzystać tylko ci, którzy faktycznie poszukują zatrudnienia.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy