Jesteś tutaj: HomeRedakcjaPosłowiePosłanka kazała spier****(wideo)

Posłanka kazała spier****(wideo)

Napisane przez  Ł.R. piątek, 26 październik 2012 16:52

Od dłuższego czasu zauważyć można jak spada poziom debaty publicznej w Polsce. Kolejną granicę przekroczyła posłanka  PiS Krystyna Pawłowicz, która na sali sejmowej użyła słowa powszechnie uznanego za obraźliwe.

 

W środę w sejmie odbyła się budząca duże emocje dyskusja na temat propozycji Solidarnej Polski o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.

 

Zwolenników zaostrzenia tej ustawy dość stanowczo krytykował poseł SLD Marek Balt -  Dzisiaj po tej debacie zastanawiam się, czy poziom empatii posłów popierających projekt Solidarnej Polski w niedalekiej przyszłości będziemy liczyć w tysiącach kalekich dzieci i tysiącach ich bliskich skazanych na dożywocie w biedzie.

 

Wystąpienie polityka SLD wywoływało negatywne emocje u zwolenników zaostrzenia przepisów. Jak czytamy w stenogramie z obrad (tych słów nie słychać na nagraniu z posiedzenia) posłanka PiS Krystyna Pawłowicz zareagowała słowami – To nie poniżaj ich.

 

Po tych słowach poseł Balt zwrócił się do posłanki Pawłowicz – Niech pani wstanie, jak pani mówi.

 

Po kilku sekundach na nagraniu widzimy jak poseł Marek Balt po raz kolejny zwraca się do posłanki Pawłowicz – Niech pani to powtórzy głośno, to świadczy o pani profesor. Dokładnie, proszę sfilmować to, co pani profesor mówi.

 

W stenogramie czytamy, że była to odpowiedź na słowo – spier****  - którego autorem była posłanka.

 

Posłanka Krystyna Pawłowicz posiada tytuł dr hab. Uniwersytetu Warszawskiego. W przeszłości pełniła funkcję sędziego w Trybunale Stanu.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja