Jesteś tutaj: HomeRedakcjaWyrzyskMają już ponad połowę podpisów

Mają już ponad połowę podpisów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wyrzysk piątek, 19 październik 2012 16:30

W 6 dni w gminie Wyrzysk zebrano ponad 600 podpisów z poparciem referendum w sprawie odwołania burmistrz Marii Bratkowskiej - wynika z informacji którą przekazał nam Łukasz Michałek pełnomocnik grupy referendalnej.

Żeby doszło do referendum zebrać należy 10% ważnych podpisów osób uprawnionych do głosowania w gminie (czyli około 1100 podpisów). Pierwszy tydzień zbiórki zamknięty zostanie zatem liczbą ponad połowy podpisów. Inicjatorzy referendum mają na zebranie podpisów 60 dni.

- Akcja cieszy się dużym powodzeniem, świadczy o tym to, że mamy już ponad połowę wymaganej liczby podpisów
– relacjonuje nam Łukasz Michałek – W dni targowe zbieramy na targowiskach. Codziennie zbieramy głosy poparcia także  po mieszkaniach.

Mimo, że wymagane jest zebranie około 1100 podpisów inicjatorzy referendum na wszelki wypadek chcą zebrać przynajmniej dwa razy tyle. Po przyjęciu podpisów przez komisarza wyborczego w Pile zostanie rozpisane referendum, podczas którego mieszkańcy zdecydują czy burmistrz Bratkowska ma dalej pełnić swoją funkcję.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy