Jesteś tutaj: HomePolecaneNajnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane czwartek, 21 styczeń 2016 14:32

Trendy wnętrzarskie, jak i zresztą każde inne trendy, podlegają nieustannym zmianom i modyfikacjom. Dzięki temu, z każdym jednym sezonem mamy szansę wnosić do naszych wnętrz jeszcze więcej świeżości, a przy tym stylu i  ekstrawagancji. Jakie są zapowiadane na nadchodzący rok trendy w stylistyce wnętrz?

 

Wciąż modna funkcjonalność

Mimo zmieniającej się mody, jedna zasada pozostaje niezmienna – elementy wyposażenia muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Mile widziane ciekawe i oryginalne pomysły na przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów, pozwalające przy tym zaoszczędzić cenną przestrzeń. Doceniamy wielofunkcyjne urządzenia, ergonomiczne meble oraz inne elementy aranżacji. Praktyczne rozwiązania wcale nie muszą być jednak nieatrakcyjne – obecnie funkcjonalność i efektywność, nierzadko idzie w parze ze stylem i dobrym smakiem.

 

Ciepło kolorów

Dominują barwy ciepłe oraz łagodne. Prawdziwym hitem jest kolor żółty, jednak niesłabnącym powodzeniem cieszą się także mniej wyraziste barwy – beże, szarości, błękity oraz różne pastele. Widać także tendencję do modyfikowania naturalnie występujących kolorów – wiele z nich łączy się i miesza ze sobą, tworząc nowe, niestandardowe barwy.

Naturalne materiały

Od jakiegoś czasu widać wyraźny trend na drewno – to wyraźnie usłojone, z ubytkami, postarzane. Niesłabnącą tendencją jest także wprowadzanie do wnętrz elementów metalowych – coraz częściej jednak w kolorze miedzi czy też starego złota, już nie tylko w barwie srebra. Dawną świetność odzyskuje także skóra – najlepiej taka, która sprawia wrażenie wyraźnie zużytej. Do łask wraca także marmur, stosowany najchętniej we wnętrzach kuchennych i w połączeniu z bielą.

 

Duże lustra

Ciekawą nowością, a jednocześnie coraz chętniej wykorzystywaną tendencją, jest wprowadzanie do pomieszczeń dużych luster o kształcie prostokąta. Bardzo często przedmioty te oparte są o ścianę, nie zaś wieszane czy w jakikolwiek sposób mocowane. Modne są zarówno lustra stojące, podłogowe, które prezentują całą sylwetkę, jak i te, które zastosować można na przykład w łazience, zwyczajnie opierając je o ścianę, tuż nad umywalką.

 

Geometryczne formy

Zmiany zauważalne są także w kwestii wzornictwa. Coraz częściej odchodzi się od standardowych, nudnych już nieco wzorów, na rzecz ekstrawaganckich form geometrycznych. Pojawiają się tu szcześciany, trójkąty i kwadraty, a także wszelkie wykorzystujące te motywy kompozycje i wariacje. Geometria pojawia się już nie tylko w formie dodatków, ale i śmiało wkracza na powierzchnie ścian oraz podłóg.

 

Miękkie tkaniny

Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie różnego rodzaju miękkie tkaniny, które to delikatnie otulają wnętrza, tworząc w nich ciepłą i przytulną atmosferę. Aksamit, welur czy wełna – wszystkie te faktury stanowią doskonały dodatek, a może raczej uzupełnienie wyposażenia wnętrza. Poduszki, kapy, ciepłe pledy. Dzięki nim każde cztery kąty stają się miejscem tak miłym, że wprost nie chce się go opuszczać. (źródło: http://www.homesquare.pl/)

Komentarze

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy