Jesteś tutaj: HomePolecaneUroczystość w domu

Uroczystość w domu

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane środa, 09 wrzesień 2015 14:48

Specjalne okazje wymagają odpowiedniej oprawy. Święta, urodziny, rocznice chcemy spędzić w atrakcyjnym otoczeniu i przy smacznych posiłkach. Jeżeli robimy uroczystość w domu musimy ją dobrze zaplanować, od menu po wystrój stołu.

Kiedy chcemy przyjąć u siebie gości, musimy zacząć przygotowania od sprawdzenia, jak sprzęt do gotowania mamy do dyspozycji. Gotowanie dla większej ilości osób to większe wyzwanie niż codzienne obiady, kolacje i śniadania. To dobra okazja, by uzupełnić nasze domowe zasoby o coś nowego, co przyda nam się podczas wyjątkowych wydarzeń. Może to być jakiś specjalny, większy garnek, ekstra patelnia czy dobry ekspres do kawy.

 

Co i na czym

Dopasowanie menu zależy od okazji, którą chcemy uczcić a także od upodobań gości i wreszcie od naszych umiejętności i możliwości. Jeżeli nie mamy czasu i uzdolnień w tym kierunku, możemy skorzystać z gotowych dań zrobionych na zamówienie, ale na pewno dla naszych gości ważne będzie to, co przygotowaliśmy sami specjalnie z myślą o nich. Na rodzinnych spotkaniach mile zaskoczymy gości odtwarzając jakiś rodzinny przepis, na przykład na ciasto, które wszyscy pamiętają z wizyt u ulubionej babci.

Miłym akcentem będzie też odpowiednio dobrana zastawa stołowa. Dobrze, gdy jest dopasowana nie tylko do okazji, którą chcemy uczcić, ale też i do wystroju pomieszczenia, w którym się znajdujemy. Możemy wybrać zestawy zawierające nie tylko naczynia obiadowe czy kawowe, ale też dodatki takie, jak serwetniki, wazony, elementy dekoracyjne , stanowiące jedną wspólną całość.

 

Elegancka klasyka

Na domowe specjalne uroczystości warto postawić na klasykę, czyli na biały serwis. Zestawiony z innymi dekoracjami sprawi, że stół będzie elegancko nakryty.


Ten rodzaj zastawy pasuje do nakrycia zgodnego z aktualną porą roku. Odpowiednio dobrany kolorystycznie obrus, a także wszelkie charakterystyczne dla pory roku dary natury stworzą na stole wspaniały nastrój i wprowadzą do wnętrza nieco przytulności. Biała porcelana będzie się na pewno dobrze prezentowała zarówno w barwach wiosny jak i jesieni, biel ładnie podkreśli żywe kolory i pięknie wpasuje też się w zimowe tło .


Biała porcelana ma także wielką zaletę – można ją kompletować przez długi okres czasu."Kształt naczyń nie ma tak istotnego znaczenia, wszystkie może łączyć jedno – śnieżnobiała barwa porcelany. Kwadratowe talerze możemy zestawiać z okrągłą cukiernicą i obłymi miseczkami na przystawki. Do prostych filiżanek możemy dopasować klasyczny dzban czy wazę. Biała zastawa zawsze będzie modna, niezależnie od upływającego czasu" ( cytat: http://witeks.pl/ .

 

Diabeł tkwi w szczegółach

Na to, czy domowa uroczystość dla rodziny czy przyjaciół się uda ma wpływ wiele czynników. Jeżeli zadbamy o odpowiednią oprawę, zwracając uwagę nawet na z pozoru nieważne drobiazgi, goście poczują się docenieni i zapamiętają atmosferę spotkania na długi czas.

 

Komentarze

 

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.