Jesteś tutaj: HomePolecaneJak spakować torbę do samolotu

Jak spakować torbę do samolotu

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane wtorek, 21 lipiec 2015 11:35

Na urlop coraz częściej wybieramy się za granicę. Do kurortu najszybciej i najwygodniej dotrzeć można samolotem. Jednak najpierw trzeba spakować bagaż podróżny, tak by bez problemu można było przejść kontrolę na lotnisku.

Obostrzenia wagowe dotyczące bagaży w samolotach, to zmora wielu osób. W podróż, szczególnie tą wakacyjną zabieramy w końcu ubrania i ekwipunek na wiele dni. Podpowiemy, jak się spakować, by na lotnisku nie trzeba było płacić za nadbagaż.

 

Bagaż podręczny

O ile bagaż rejestrowany, który jest przewożony w luku bagażowym musi mieć określoną wagę, to bagaż podręczny ma najczęściej jedynie limit wielkości (zdarzają się wyjątki, warto to sprawdzić). Dlatego można do niego zapakować rzeczy szczególnie ciężkie oraz te najbardziej wartościowe – biżuterię, pieniądze, aparat fotograficzny, tablet i laptop, a także dokumenty, tak by w razie zaginięcia bagażu było, jak najmniej problemów. Osoby, które często podróżują polecają, by zamiast typowych walizek wybierać plecaki lub torby. Ponieważ są uszyte z materiału można do nich zmieścić zdecydowanie więcej rzeczy, niż do klasycznej walizki. W dodatku mają najczęściej całą masę użytecznych kieszonek, jak choćby torby bugatti.

 

Do bagażu podręcznego nie można  zabierać płynów o pojemności większej niż 100 mililitrów – do płynów zaliczane są żele, pianki do golenia, a także kremy i pasty. Warto o tym pamiętać, by nie było potrzeby wyrzucania ich podczas kontroli bagażu. Wszystkie kosmetyki muszą być zapakowane w przezroczystą torebkę plastikową.

 

Na terenie Unii Europejskiej można wnieść na pokład kanapki, batoniki i inną żywność. Nie można natomiast mieć ze sobą pilniczka do paznokci, scyzoryka lub korkociągu. Ponieważ na pokład najczęściej można wnosić jedną sztukę bagażu torebkę trzeba spakować do walizki lub torby. Oczywiście wcześniej warto sprawdzić, czy nie ma w niej niedozwolonych przedmiotów.

 

Podróżowanie z dzieckiem

Rodzice z małymi dziećmi mają utrudnione zadanie. Na dziecko najczęściej nie przysługuje dodatkowy bagaż ręczny, więc wszystkie niezbędne dla malucha rzeczy trzeba upchnąć w torbie osoby dorosłej. Są także linie, które dopuszczają wniesienie torby z rzeczami dla małych dzieci. Warto sprawdzić szczegóły przed rezerwacją biletu.

 

W niektórych liniach można bezpłatnie przewieźć dwie sztuki akcesoriów dziecięcych – wózek, którym często można podjechać aż pod samo wejście do samolotu (trzeba go oddać obsłudze), a dodatkowo fotelik samochodowy lub na przykład łóżeczko turystyczne. Warto jednak sprawdzić, jakie przepisy są w konkretnych liniach, by na lotnisku nie okazało się, że nie można jakiegoś przedmiotu wnieść na pokład. W niektórych samolotach można dziecko przewozić w foteliku samochodowym, ale musi on spełniać atesty bezpieczeństwa i najczęściej mieć pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Oczywiście w takim przypadku będzie konieczne wykupienie miejsca dla malucha (dzieci do dwóch lat przeważnie mogą podróżować za darmo na kolanach rodzica).

 

Do samolotu można wnieść pokarm dla dzieci, a także akcesoria higieniczne – pieluszki, mokre chusteczki, oliwkę.

 

Komentarze

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy