Jesteś tutaj: HomePolecaneInnowacje w firmie

Innowacje w firmie

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane środa, 15 lipiec 2015 14:54

Innowacje to pojęcie zna prawie każdy, jednak nie każdy wie jak i po co wprowadzać je we własnej firmie. Wielu szefów zastanawia się, czy są one potrzebne i czy nie jest to tylko strata pieniędzy?

Wprowadzanie innowacji w przedsiębiorstwie jest kluczową sprawą, ma to niebagatelny wpływ na jej rozwój i funkcjonowanie. Innowacje w firmie mogą mieć różny charakter i dotyczyć wprowadzania nowych produktów oraz usług, a także sposobu obsługi klienta. Może to być usprawnienie metod pracy lub wprowadzenie nowych rozwiązań technicznych i technologicznych. Innowacje mogą dotyczyć nawet samej organizacji personalnej w firmie. Bez wątpienia każde przedsiębiorstwo, które chce być konkurencyjne i rozwijać się musi wprowadzać w obrębie swojego działania wszelkie możliwe innowacje.

 

Dlaczego warto wprowadzać innowacje?

Wprowadzanie innowacji w naszej firmie to problem złożony. Ich wprowadzanie bez wątpienia konieczne jest dla rozwoju całej firmy. Jest takie powiedzenie, że kto nie idzie do przodu ten się tak naprawdę cofa. Niestety nasza konkurencja na rynku jest dość duża, a nasi konkurenci nie będą na nas czekać. Jeśli firma nie będzie się zmieniać i nadążać za rynkowymi reformami nie będziemy konkurencyjni, a co za tym idzie przegramy walkę o klienta. Wprowadzanie innowacji usprawnia działanie naszej firmy, ułatwia pracę, podnosi naszą konkurencyjność i ugruntowuje naszą pozycję na rynku.

Jakie innowacje?

Często właściciele firm nie wiedzą, jakie innowacje wprowadzić w swojej firmie. Niektórzy nie wiedza nawet, że podejmowane przez nich inicjatywy w rozwoju firmy można również zakwalifikować do innowacji. Przede wszystkim warto usprawniać obsługę klienta, inwestować w zmniejszenie kosztów prowadzenia przez nas działalności, szkolić pracowników i usprawniać ich pracę, zwiększać portfolio swoich produktów i usług. Owszem innowacje to zawsze kosztowny proces, niestety nie ma nic za darmo. Jednak wprowadzenie innowacji w efekcie końcowym zapewni nam albo oszczędności albo nowy zysk.

 

Potrzeba tak niewiele

Niewielu właścicieli firm zdaje sobie sprawę z tego, że niewielkie usprawnienie działania, wprowadzenie nowej maszyny, nowego programu lub zmiana organizacji pracy, może w znaczny sposób wpłynąć na wydajność w naszej firmie. Aby zauważyć tego typu niuanse menedżer musi dokładnie obserwować procesy odbywające się w jego firmie. Zachować dobrą komunikację pomiędzy sobą a pracownikami, sami pracownicy muszą również komunikować się wzajemnie. Dobra komunikacja w firmie to podstawa. Należy także zwracać uwagę na to co mówią do nas pracownicy, to oni najlepiej znają się na tym co robią. Zatem ich pomysły mogą być na wagę złota. Przystępując do innowacji musimy opracować plan działania, określić co chcemy osiągnąć i w jaki sposób. Obliczyć koszty, które będziemy musieli ponieść i ewentualne zyski jakie to nam przyniesie również te poza finansowe. Bywa, że niewielkie usprawnienie lub zmiana programów komputerowych w firmie pozwala znacznie przyśpieszyć i ułatwić pracę. (cytuję: http://finka.pl/ ).

Komentarze

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)