Jesteś tutaj: HomePolecaneW którym banku najbardziej opłaca się zaciągnąć kredyt hipoteczny?

W którym banku najbardziej opłaca się zaciągnąć kredyt hipoteczny?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane sobota, 07 grudzień 2019 13:24

Kredyt hipoteczny to bardzo często jedyna możliwość, aby zrealizować marzenia o własnym mieszkaniu. Dla wielu osób jest to najpoważniejsze zobowiązanie finansowe. Przed jego zaciągnięciem warto więc dokładnie przeanalizować konkurencyjne oferty banków, aby uzyskać najkorzystniejsze warunki finansowania. To szczególnie istotne, biorąc pod uwagę, że kredyt hipoteczny będzie Ci towarzyszyć nawet przez kolejne kilkadziesiąt lat. W którym banku więc najbardziej opłaca się go zaciągnąć?

 

Kredyt hipoteczny to co do zasady zobowiązanie długoterminowe, którego bank udziela, aby umożliwić Ci sfinansowanie zakupu nieruchomości. Może być to zarówno zakup mieszkania, jak i domu, z rynku pierwotnego lub wtórnego. Zobowiązanie to powstaje na skutek zawarcia umowy z klientem, a jego cechą charakterystyczną jest zabezpieczenie w postaci hipoteki ustanawianej na zakupionej nieruchomości. Żeby jednak móc się starać o taki kredyt, trzeba spełniać określone wymagania.

 

Kredyt hipoteczny – jakie wymagania mają banki?

Konkretne wymagania w stosunku do kredytobiorców mogą się różnić w zależności od banku. Są jednak pewne uniwersalne oczekiwania, które trzeba spełnić, aby móc ubiegać się o udzielenie kredytu hipotecznego. Żebyś miał szansę na skorzystanie z tej formy finansowania, musisz:

 

  • mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową, czyli zdolność do spłacania rat kapitałowych wraz z odsetkami z własnych środków w terminie ustalonym w harmonogramie;

  • mieć wkład własny – w wysokości nie mniejszej niż dziesięć procent wartości kupowanej nieruchomości;

  • cieszyć się dobrą historią spłaty zobowiązań w Biurze Informacji Kredytowej;

  • złożyć wniosek o kredyt w wybranym banku wraz z kompletem wymaganych dokumentów;

  • po przyznaniu kredytu, ustanowić odpowiednie zabezpieczenia spłaty w postaci hipoteki w księdze wieczystej, ubezpieczenia na życie czy ubezpieczenia nieruchomości od zdarzeń losowych.

Mimo że wymagania banków w stosunku do kredytobiorców są stosunkowo podobne, warunki udzielania kredytów mogą się już znacząco różnić. Kiedy wybierasz bank, w którym weźmiesz kredyt hipoteczny, nie kieruj się więc wyłącznie akcjami promocyjnymi, rozpoznawalnością marki czy poleceniami znajomych. Porównaj dokładnie oferty wszystkich banków. W ten sposób masz szansę zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Kredyt hipoteczny – czym się różnią oferty banków?

Żeby ułatwić Ci wybór banku, w którym najbardziej opłaca się wziąć kredyt hipoteczny, zestawiamy najpopularniejsze oferty dostępne na rynku.

Kredyt hipoteczny w Banku PEKAO BP

Kredyt hipoteczny w Banku PEKAO BP pozwala starać się o pomoc w sfinansowaniu do dziewięćdziesięciu procent wartości nieruchomości. Możesz ubiegać się o kredyt na maksymalnie trzydzieści pięć lat. Prowizja banku wynosi od zera do trzech i pół procenta. Marża ustalana jest w zależności od zdolności kredytowej konkretnej osoby. Dodatkowymi zaletami tej oferty są niższe odsetki dla posiadaczy kont oszczędnościowo- kredytowych w PEKAO BP oraz niższe prowizje dla rodzin wielodzietnych. Ponadto dwadzieścia pięć procent kredytu można przeznaczyć na dowolny cel.

Kredyt hipoteczny w PEKAO SA

Bank PEKAO SA przygotował ofertę z okresem kredytowania do trzydziestu lat. W tym banku również możesz ubiegać się o przyznanie do dziewięćdziesięciu procent wartości nieruchomości. Prowizje rozpoczynają się od 1,15%, a marża od 1,70%. Ofertę tę wyróżnia fakt, że po uprawomocnieniu się hipoteki w księdze wieczystej, zmienne oprocentowanie zostanie obniżone o jeden punkt procentowy. Do zalet kredytu należy również odroczenie pierwszej płatności do trzech miesięcy od wypłacenia środków, lepsze warunki dla posiadaczy Konta Przekorzystnego w PEKAO SA, a także możliwość skorzystania z wakacji kredytowych nawet do dwunastu miesięcy.

Kredyt hipoteczny z niską marżą w BNP Paribas

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas wyróżnia się brakiem prowizji. Możesz starać się o jego udzielenie na maksymalnie trzydzieści lat. Do piętnastu procent kredytu przeznaczysz, na co chcesz. Jego marża wynosi od 1,3 do 2,8 procent, a na jej niższe wartości mogą liczyć posiadacze konta osobistego z wpływem środków o minimalnej wartości dwóch i pół tysiąca miesięcznie. Bank udziela kredytów nawet do czterech milionów złotych, jednak musi to być nie więcej niż osiemdziesiąt procent wartości nieruchomości.

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowym

Citi Handlowy wyróżnia się niskim RRSO oraz wysoką maksymalną kwotą kredytu, która może dochodzić do sześciu milionów złotych. Musi być to jednak maksymalnie osiemdziesiąt procent wartości nieruchomości. Prowizje mogą wynosić od zera do czterech procent. Marża ustalana jest indywidualnie, na podstawie oceny zdolności kredytowej. Dodatkowo bank bezpłatnie dokonuje wyceny nieruchomości.

 

Kredyt hipoteczny – jaki bank wybrać?

Przedstawione propozycje mają za zadanie podpowiedzieć Ci, na co zwracać uwagę, wybierając kredyt hipoteczny. Jaki bank oraz jaką ofertę ostatecznie wybierzesz, zależy od Twoich potrzeb oraz możliwości kredytowych. Pamiętaj jednak, żeby porównać możliwie najwięcej ofert bankowych, zanim podejmiesz decyzję.

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.