Jesteś tutaj: HomePolecaneWszystko o czym musisz pamiętać planując wyjazd za granicę

Wszystko o czym musisz pamiętać planując wyjazd za granicę

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane wtorek, 19 grudzień 2017 21:36

Wyjazd za granicę wiąże się z wieloma obowiązkami, a w biegu trudno pamiętać o wszystkich sprawach. Zobacz co należy wiedzieć przed wyjazdem za granicę.

Każdy kto kiedykolwiek podróżował wie, że wyjazd za granicę wiąże się ze stresem i z licznymi obowiązkami, a temu wszystkiemu często towarzyszą nieposkromione emocje. Decydując się na podróż poza granice rodzimego kraju powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

 

Wyjazd za granicę – o czym należy pamiętać?

Sprawy przed wyjazdem

Rachunki – przed wyjazdem powinniśmy uregulować wszystkie rachunki, a także płatności, których spóźnienie mogłoby nieść za sobą negatywne konsekwencje.

Dom – jakiś czas przed podróżą należy poinformować o naszym zamiarze najbliższą rodzinę. Warto poprosić kogoś zaufanego o zaglądanie do mieszkania, odbieranie korespondencji, a także o podlewanie kwiatów.

Rodzina - Niezwykle istotną kwestią jest także poinformowanie członków rodziny o miejscu naszego pobytu, o drodze kontaktu z nami (email, numer telefonu, a także dane osób, z którymi będziemy mieszkać, pracować lub z którymi udajemy się w podróż). Warto również poinformować o czasie w jakim będziemy kontaktować się z najbliższymi (dwa razy lub raz w tygodniu, codziennie o 19 i tym podobne), takie rozwiązanie pozwoli na szybką reakcję rodziny w razie braku kontaktu z naszej strony.

Kultura i polityka panująca w danym kraju

Koszty utrzymania – Każdy kraj różni się od siebie zarobkami, a także kosztami utrzymania. Przed wyjazdem należy zorientować się jaki jest średni koszt życia za granicą.

Ubiór i styl życia – Co kraj to obyczaj, dlatego też udając się w podróż powinniśmy dowiedzieć się o danym kraju jak najwięcej. Nawet jeśli nie jest to aż tak odległe Państwo.

Polityka pracy, polityka społeczna – Praca za granicą wydaje się kusząca, ale czy wiemy dokładnie jakie na przykład są zarobki w Niemczech? Jakie mamy prawa i obowiązki po przyjeździe i podczas pobytu w Holandii? Pamiętajmy, że nieznajomość prawa nie tylko szkodzi, ale także nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania.

Pakowanie

Bagaż podręczny i walizka – Przygotowanie do podróży nie powinno odbywać się w pośpiechu. Pamiętajmy, aby poza walizką wziąć ze sobą mały bagaż podręczny. To właśnie w nim powinniśmy trzymać najcenniejsze dla nas rzeczy.

Dodatkowa saszetka – W obawie przed kradzieżą coraz więcej podróżnych decyduje się na dodatkową saszetkę, która jest niezależna od walizki i bagażu podręcznego. Taka saszetka jest często umiejscowiona przy ciele (saszetka na szyję czy nerka zawieszona w pasie). Okazuje się ona doskonałym miejscem na dodatkowe pieniądze, drugi telefon czy kopie istotnych dokumentów.

Transport

Transport podczas podróży nie powinien być dziełem przypadku, aby przejazd za granicę przebiegł sprawnie i bezproblemowo warto stawiać na bezpieczne i sprawdzone rozwiązania. Z uwagi na bezpieczeństwo i niskie koszty coraz więcej osób decyduje się na tanie przewozy międzynarodowe busem. Wysokiej jakości usługi oferuje między innymi piatkabus.pl. Firma organizuje przewozy do Niemiec i Holandii.

Komentarze

19 kwietnia 1346 roku

król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.